MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Fahri Gün 25 Kas 2020 Bilgisayar 1.318  0

Yeni yazımızda MacOS cihazlarda nasıl ekran görüntüsü alınabileceği konusunda detaylı olarak bilgiler veriyoruz. İşte ayrıntılar…


Bir cihazda yer alan ekranın paylaşılmasının en basit yolu ekran görüntüsü almak olup bir programla ilgili hata mesajı alındığında da geliştiriciye gönderip sorunu çözebilmek için ekran görüntüsü almanız gerekiyor. Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak bilindiği üzere son derece basit ancak PC platformunda ekran görüntüsü alıp kaydetmek biraz daha uğraştırıyor.


MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Almak


MacOS cihazda ekran görüntüsü alabilmek için klavyenizden Command (cmd) + Shift + 3 tuşlarına basınız. MacOS cihazda ekran görüntüsü direkt olarak masaüstünüze kaydolacaktır. Bu bağlamda Windows işletim sistemine göre MacOS üzerinde ekran görüntüsü almak daha pratiktir.


Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak


Windows cihazda ekran görüntüsü alabilmek için Görev çubuğunun sağında yer alan sohbet baloncuğuna tıklayınız ve açılan barın altında bulunan ekran alıntısı seçeneğine tıklayınız. İlk seçenek ekranın dilediğiniz yerini fareyle tut çek yaparak köşeli olarak ekran görüntüsü alabilmeniz şeklinde olup ikinci seçenek de ekranda istediğiniz bir yerin köşesiz bir biçimde ekran görüntüsünü alabilmektir.
Windows 10’da yaygın olarak kullanılan ekran görüntüsü alma yöntemi ise klavyede yer alan Print Screen tuşu olup bu tuşa ekran görüntüsü almak istediğiniz bir bölümde bir kez tıklayın ve ardından Paint uygulamasını açıp sol üst köşeden Yapıştır komutuna tıklayın. Ardından sol üst köşeden Dosya > Kaydet komutlarını kullanarak dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.
Etiketler:
Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)