Luigi’s Mansion 3 Detaylı İncelemesi

Fahri Gün 18 Kas 2019 Oyun 187  0

Bu yazımızda Luigi’s Mansion 3 oyunuyla ilgili yapmış olduğumuz incelemenin sonuçlarına yer vereceğiz. İşte detaylar…


Luigi’s Mansion 3 oyununda Princess Todostool veya Peach ismiyle bilinen prenses, karakterimizin abisi Mario ile birlikte karakterimiz bir otele davet edilir. Oldukça büyük olan bu otelde güzelce de karşılanmaktayız. Otelde uyuduğumuz sırada Peach’ın çığlık sesiyle irkiliyoruz ve anlıyoruz ki bize bir tuzak hazırlanmış. Otel sahibi King Boo ile işbirliği yapmış ve bizleri tuzağa düşürmüş.

İlgi çeken hikaye!


İlgi çekici bir hikayesi olduğunu söyleyebileceğimiz oyunda serinin önceki yapımlarıyla benzer bir süpürgeden yararlanmaktayız. Bu süpürge oyundaki hayaletleri çıkarıp yok etmeye yaramakta. Genel itibariyle basit mekaniklere sahip, oynanış açısından oldukça eğlenceli bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu oynanış hususunda zor olmadığı anlamına gelmesin. Oyun sahip olduğu öğelerle oyuncuyu bir hayli zorlayacak cinsten ancak bize göre oyunu asıl zevkli kılan şey de zaten bu. Sonuçta siz bu oyunu oynarken biraz zorlandığınız zaman başarı sağladığınızda daha fazla zevk alırsınız. Boss savaşları için de aynı şey geçerli. Oyundaki boss karakterleri için uzun bir uğraş verilmiş ve böylece daha kaliteli bir oyun olması sağlanmış.

Oyun her ne kadar ilgi çekici bir hikayeye sahip olsada gerçekçi bir yapıya sahip değil yani eğlence amacıyla oynanması gereken bir oyun. Gerçekçilik yönünde oynayabileceğiniz tarzda bir oyun olmayıp tam anlamıyla eğlencelik bir oyun. Bu yüzden oyunlarda gerçeklik takıntısı olan oyuncuların uzak durmasını öneririz.Oyunda yer alan hayaletler farklı karakteristik yapılara sahip olup onları alt edebilmek için çeşitli yöntemlerden yararlanabiliyorsunuz. Kullanabileceğiniz aletlerle oyunun karşınıza çıkardığı bazı bulmacaları geçebiliyorsunuz. Bulmacaların bir kısmı oldukça kolayken bir kısmı da oyuncuyu bir hayli zorlayacak düzeyde.

Luigi’s Mansion 3 yapımında toplanabilir eşyalardan yararlanabilmektesiniz. Bunları toplamak biraz zor ancak alıştıktan sonra kolaylıkla halledebilirsiniz. Toplanabilir şeyleri alabilmek için kat kat dolaşmanız gerekiyor ve her katta en az 30 dakika kadar araştırma yapmanız gerekiyor. Bazı bölümlerin kilitleri de oyunun ilk etabında açılmıyor.

Fiyat unsuru

Oyunun fiyatının ise biraz pahalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Fiyat etiketi 59,99 dolar olup dolar kuru hesabı yapıldığında ülkemizde bir hayli cep yakan bir fiyatının olduğunu söyleyebiliriz.

Netice


Genel itibariyle oyunun oldukça güzel bir hikayeye ve oynanışa sahip olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Kesinlikle yüksek puanı hak eden bir yapım. Bizce gözle görülür derecedeki tek handikapı çok yüksek bir fiyata sahip olması.


Luigi’s Mansion 3 İnceleme Puanımız: 95 / 10

Etiketler:
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi
Pawn of the Dead İncelemesi
Little Nightmares 2 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)