Little Misfortuna Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 18 Eki 2019 Oyun 483  0

Bir incelemeyle daha sizlerle beraberiz. Bu kez Little Misfortuna oyununu inceledik.


Oyunda Bayan Misfortune’yi yönetiyoruz. 8 yaşında olan bu karakter yaşının üzerinde zeka ve anlayışa sahip ancak aile hayatında bazı sorunlar yaşıyor.

Gizemli sesler


Misfortune bir gün odasında oyun oynarken ses duyar ve sesin kaynağında kendisinin bir oyuna davet edildiğini görür. Oyunda kendisine sonsuz mutluluk vaadedilir ve bu vaat Misfortuna’ın dikkatini çeker. Oyunda bir gizem bulunuyor. Bay ses,oyunun Misfortune’ın öleceği günde oynandığını belirterek bunun üzücü bir hadise olduğunu belirtiyor ancak daha sonra bu cümleyi kurduğunu inkar edip kimsenin ölmeyeceğini, oyunun mutlulukla biteceğini söylüyor.

Killmonda Games ve Natalla imzalı


Oyunun yapımcısı Killmonday Games olup Natalla imzası taşıyor. Misfortune, önceki yapım olan Fran Bow ile aynı evrende geçmekte fakat onun devamı değil.

Özgürlük yok


Misfortune’ı oynayacakların bir şeyi kabul etmesi gerekiyor. O da oyuncunun neredeyse hiçbir özgürlüğünün bulunmaması. Oyuncu oynanışa gözle görülür bir müdahalede bulunamıyor yani oyun genel itibariyle hikaye işleyişi şeklinde ilerliyor. Yapılması gereken şeyler ise sağa sola ilerleyip işaretlenen düğmelere basmak. Dolayısıyla oyun tercih yapma ve verilen kararların sonucu etkilemesinden ibaret. Yani bir bulmaca oyunu bile olduğunu söyleyemeyiz.

Kendisine has


Sürreal bir tabloya sahip olan oyun böylece oyuncuları az da olsa cezbetmeyi başarıyor. Netice itibariyle her oyun aynı yapıya sahip olmak zorunda değildir. Misfortune da bunu güzel bir şekilde gösteriyor. Oyunun grafik tarzının da kendisine has olması oynamanız için güzel etkenlerden biri.
Sonuç itibariyle interaktif hikayelerden hoşlanan, adventure yapımlarına ilgi duyan ve sürrealizmi seven oyuncular için denenmesi gereken hoş bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)