Life is Strange : True Colors İncelemesi

Fahri Gün 02 Eki 2021 Oyun 92  0

Bu içeriğimizde Life is Strange : True Colors video oyununu masaya yatırıyor, oyunun artı ve eksi yönlerine değiniyoruz.

Life is Strange : True Colors, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X platformları için piyasaya sürülen, Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan, çoklu oyuncu desteği bulunmayan bir macera oyunudur.

Square Enix’in Life is Strange serisi için geliştirilen oyun, 9 Eylül 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Bir devam oyunu olmayıp kendi hikayesini ayrı bir şekilde anlatmaktadır. Çok oyuncu desteği sunmayan oyun bu bağlamda hikaye odaklı bir yapımdır. Oyunda bir yetimhanede büyüyen Alex Chen’i kontrol ediyoruz. Karakterimizin kendisine ait doğaüstü güçleri bulunuyor ve bu güçler başka insanların hissettiği duyguları kendi duygularıymış gibi hissetmesine neden oluyor. Oyunda Haven Springs kasabasına taşınıyoruz ve olaylar gelişiyor.

Oyun ilk etapta yavaş ve ağır bir tempoyla ilerlemekte olup zaman içerisinde sizlere hikayeyi daha detaylı bir şekilde anlatıyor. Ağır başlangıç oyunu daha iyi kavramanız ve adapte olabilmeniz açısından iyi olup, zaman içerisinde hem ana karakteri hem de hikayeyi daha iyi tanıyor ve oyunu daha iyi oynayabiliyoruz.  Oyunda ilerledikçe ağır tempoyu terk ediyor ve asıl oyuna başlıyorsunuz.

Animasyonlar konusunda başarılı olan Life is Strange : True Colors, yaptığınız seçimlerin sonuçlarını hissettirmeye başladığında ise çok daha eğlenceli bir hale geliyor.

Grafikler

Oyunda tatlı ve bir yandan oldukça hoş gözüken grafikler bulunuyor. Küçük ve çok iyi tasarlanan bir kasaba olan Haven Springs, özellikle dağ manzaraları ve güzel atmosferi ile taktir topluyor. Kasabayı keşfetmeyi, sunduğu ortamı tatmayı istiyorsunuz. Bu da hikaye tabanlı bir oyunda içinizi ısıtacak ögelerden biri. Bu bağlamda oyunun sahip olduğu grafiklerin ve atmosferin başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Life is Strange : True Colors karakterleri gerçekten iyi tasarlanan karakterler ve her birinin kendisine has kişilikleri bulunuyor. Bu da oyundan daha fazla keyif almanızı sağlıyor. Aynı zamanda oyun içerisine eğlenceli vakit geçirebilmenizi sağlayacak olan mini oyunlar yerleştirilmiş. Eklenen oyunlar arasında Arcade cihazlarınızdan oynayabileceğiniz rekor kırabileceğiniz tarzda yapımlar bulunuyor. Aynı zamanda langırt gibi sürprizlere de yer verilmiş.

Performans Sorunları

Yeni nesil konsollarda bazı performans sorunlarına sahip olan oyun, PC tarafında ise bu tarz problemlerden müzdarip değil ancak gereksiz uzunlukta yükleme süreleri var. Bu da özellikle Life is Strange : True Colors’ı keşfederek oynamak isteyen oyuncular için bir handikap olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde zaman zaman çökme sorunları da meydana gelebiliyor. Bu tarz olumsuzluklar oyun zevkinizi olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Sonuç

Yaklaşık 14 saatlik iddialı bir deneyim sunan Life is Strange : True Colors, fiyat olarak biraz pahalı. Konsollarda yaklaşık 450 TL’den satın alınabiliyor. Oyunda bazı teknik sıkıntılar da bulunuyor. Onun haricinde gayet iyi bir oyun olduğunu, bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız denemeniz gerektiğini belirtebiliriz.

İnceleme Notumuz: 8.1 / 10

İnternet Kafelerin Vazgeçilmez Oyunları
Steam’de Oyun Oynamadan Kart Elde Etme Yöntemi
Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG
Çıkışı 2022 Yılına Ertelenmiş Olan PlayStation 5 Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)