LG’den Oyuncular ve Profesyoneller İçin Yeni 4K Monitör

Fahri Gün 19 Oca 2018 Bilgisayar 381  0

LG, hem oyuncuların hem de grafik işleriyle uğraşan profesyonelerin yararlanabileceği kaliteli bir monitör üretti. Monitörünü bu ay içerisinde satışa çıkaracak fakat fiyatı biraz tuzlu olacak.

Oyun dünyasında yavaş yavaş 4K dönemi başlıyor. Her ne kadar şu an 4K monitörler piyasada olsada oyuncular çok ilgi gösteremiyor çünkü henüz 4K oyun devri tam anlamıyla başlamadı. Fakat bu yıl çok sayıda yeni 4K monitörün piyasaya sürülmesiyle bu durum değişebilir. İşte LG, bu konuda önemli bir adım atarak yeni 4K monitörünü duyurdu. Monitör oldukça iddialı özelliklere sahip.

Monitörün ismi 27UK650-W olup  27 inç boyutunda ekranı bulunuyor. Bu ekran ufak LCD televizyonlar ile neredeyse aynı boyutta. Standart monitörlere göre çok daha büyük ve görüntüyü çok iyi yansıtan bir panele sahip. IPS panel bulunan ürün 4K çözünürlüğü ve güçlü parlaklık oranı ile oyuncuları davet ediyor. Aynı zamanda RGB %99 renk özelliği ve 1000:1 kontrast oranı ile de kalitesini belli ediyor.

Cihazın 5 ms tepki süresi bulunuyor ki bu da önemli bir eksikliği olarak gözlemlenebilir. Çünkü artık oyuncular 1 ms veya 2 ms olmayan monitörleri pek tercih etmiyor. Tepki süresi düşük olunca hem oyunlarda hem videolarda görüntüler biraz daha akıcı ve güzel gözüküyor. Öte yandan cihazın FreeSync özelliğinin altını çizmek gerekiyor. Bu özellik AMD grafik kartı kullanan oyuncuları çok yakından ilgilendiriyor. Kart ile monitör arasında kurulan FreeSync köprüsü ile çalışan özellik, oyunlarda ve videolarda çok daha iyi bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Geldik ürünün fiyat hususuna: Monitörün Türkiye’de çıkıp çıkmayacağı şu an için belirsizliğini korurken fiyatının 69.000 Yen olduğu açıklandı. Bu 2374 TL’ye denk geliyor. Tabii vergileri dahil değil.

Etiketler:
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?
Yeni NVIDIA Ekran Kartları Ne Gibi Farklılıklar Sunacak?
Acer Predator X34 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)