LG Ünlü ZKW Şirketini Satın Aldı

Fahri Gün 26 Nis 2018 Genel 403  0

Teknoloji dünyasının en büyük markalarından LG, ZKW şirketini satın alarak elini güçlendirdi. ZKW, otomotiv dünyasının en önemli elektrik sistemleri üreten markalardan biri olarak dikkat çekmekteydi.

BMW, Audi gibi otomotiv devlerinin anlaşmalar imzaladığı dünyaca ünlü otomotiv şirketlerinden ZKW, elektrik sistemleri üreten bir tüzel kişilik olarak yoluna devam etmekteydi. Sürpriz bir gelişme yaşandı ve ZKW şirketi LG tarafından satın alındı. LG, uzun zamandır önemli bir gelir elde etmekteydi. İlk çeyrek finansal raporları da oldukça olumlu olan şirket, bir başka şirketi bünyesine katarak elini güçlendirdi.

Matrix LED, lazer fanlarını üreten ilk marka olarak da bilinen ZKW, daha önce Panasonic şirketine satılabilirdi fakat satış işlemi son anda iptal olmuştu. Aradan geçen yıllar sonucunda şimdi de LG tarafından kapısı çalındı ve iki şirket anlaşmaya vardı. LG, 1.3 Milyar Dolar ödeyerek ZKW şirketini satın aldı.

LG, 2009 yılından bu yana en parlak dönemini yaşıyor. Ünlü şirketin çeyrek kârı çok yüksek. En son 2009 yılında bu kadar yüksek bir kâr değeri yakalamayı başarmıştı. Bu sebeple oldukça sağlam ilerlediğini söyleyebiliriz.  İlerleyen süreçte LG’nin benzer hamleler ortaya koyduğuna da şahit olabiliriz.

Etiketler: ,
ISO Dosyası Oluşturmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler
Popüler Telefonlardan P20 Lite İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Videoyu Masaüstü Arka Planı Yapmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler
Uygun Fiyattan Alınabilecek Yüksek Performanslı Bluetooth Hoparlörler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)