LG G6 İncelemesi

NETHANESİ 24 Haz 2017 Mobil 613  0

LG, yine yüksek performanslı çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. G6 serisi tanıtıldığı esnada tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Gerek donanımıyla, gerekse duruşuyla oldukça güzel yorumlar almayı başaran G6’nın özellikleri bakımından da derin bir inceleme yaptık. Gelin, hep beraber incelemelere ve telefonun özelliklerine bakalım.

LG G6 Cihazının Özelliklerini Sizler İçin İnceliyoruz

Tasarım

LG G6, bu defa farklı bir ekran yapısı ve kapasitesiyle karşımıza geldi. LG G6’nın ekran kapasitesi 5.7 inç boyutunda. Aynı zamanda cihazda IPS LCD panel kullanımı yapılmış. Normal boyuttaki cihazlardan alıştığımız 16:9 görüntü oranının yerine, 18:9 görüntü oranı kullanılıyor. Bu ölçüler de normal bir cihaza göre alışagelmişin dışında. %78.6 ekran oranıyla başarılı bir modele imza atan LG, G6 modelinde de 2880 x 1440 ekran çözünürlüğü oranına ev sahipliği yapıyor.

Kamera

LG G6 modeli, arkasında çift kamerayla birlikte geldi. İki kameranın çekim düzeyi de 13MP kalitesinden oluşuyor. Arka kameraların 125 derecelik açısı bulunuyor. Bu açı sayesinde de daha farklı dereceli fotoğraflar çekilebiliyor. Ön kameraya göz attığımızda ise, 100 dereceye kadar selfie çekme özelliğine sahip 5MP kamera kalitesini görebiliyoruz.

Donanım

LG G6’nın donanım kısmına bakacak olursak, asıl gücünü Snapdragon 821 işlemcisinden aldığını görebiliriz. İşlemcinin yanında da Adreno 530 GPU, 4GB Ram ve 32/64GB depolama seçeneklerini görebiliyoruz. Depolama birisi ise microSD ile 256GB’a kadar yükseltilebiliyor. Bluetooth özelliği açısından, diğer cihazlardan biraz geri kalan G6, Bluetooh 4.2 sürümünü kullanıyor. Aynı zamanda cihaz içerisinde 4.5g desteği ve radyo dinleme özelliği de mevcut. LG G6, uzun süreli bir kullanıma da sahip. 3300 mAh batarya kapasitesi sayesinde, şarj süresini özellikle göz önünde bulunduran kullanıcılar, rahatlıkla G6 modelini tercih edebilirler.

Dayanıklılık

LG G6, bükülme ve kırılmalara karşı aşırı dayanıklı şekilde üretilmiş. Maalesef aynı şeyi, çizikler için söyleyemiyoruz. Çünkü çizikler, sadece ön kamera ve LG logosunda oluşmuyor. Yani, ekran etrafında bulunan çerçeve kolayca çizilerek kalıcı bir hasara yol açabiliyor. Corning Corilla Glass 3 ekran korumasına sahip olan G6’nın ekranı da oldukça kolay çizilebiliyor. Akıllı telefonlar için son zamanlarda uygulanan diğer bir yöntem ise ateş dayanıklılığı. LG G6, ateşe maruz  bırakıldığında ekran ve çerçevelerde derin bir iz bırakabiliyor.

Fiyat

LG G6’nın Türk lirası olarak fiyatına bakarsak, fiyatın 3699 TL olduğunu görebiliriz.

Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor
Nokia 2 , 3 Serisine Hard Reset Atma Yöntemi
Galaxy J6 Plus Telefonunda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)