LG G Pad IV 8.0 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

ibrahim KIZILIRMAK 04 Tem 2017 Teknoloji 592  0

LG, bir yandan akıllı telefonları için geliştirmelere devam ederken bir yandan da yeni tablet modellerini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak LG G6 ve LG G6+ modelleriyle dikkat çeken markanın şimdi ide LG G Pad IV 8.0 adı verilen yeni seri tabletleri duyuruldu. Bu kez yeni seri LG G Pad IV 8.0 tabletlerinin öne çıkmasını sağlayan nokta ise tabletlerin ağırlıkları oldu.

Öyle ki tanıtımda da dikkat çektiği gibi LG G Pad IV 8.0 tablet serisi sadece bir kutu kola ağırlığında. 290 gram gibi oldukça düşük bir ağırlık değeriyle gelen yeni seri tabletlerin, en çok vurgu yapılan özelliği de zaten bu oldu. Çok daha geniş bir kullanım kitlesine hitap eden tabletlerin özelliklerine daha detaylı olarak bakalım.

LG G Pad IV 8.0 Tüm Özellikler ve Çıkış Tarihi

Yeni seri LG G Pad IV 8.0 tabletlerinin dünyanın en hafif tablet modellerinden biri olduğu belirtiliyor. Teknik özellikler kısmında da bu özelliği öne çıkarmak için birçok teknolojiden fedakarlık yapılacağı düşüncesi ortaya çıkabilir. Fakat çok üst düzey tabletler olmasa da genel kullanım için oldukça tatmin edici özelliklerin sunulduğunu görmekteyiz.

LG G Pad IV 8.0

Teknik özelliklerde bu ayrıcalıkları sağlayan ilk kısım işlemciler. Snapdragon 435 serisi orta segment işlemcilerle gelen yeni seri, 1.4 GHz hızlarına kadar çıkmakta. 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanıyla orta segmentin yeni üyesi olarak karşımıza çıkacak olan LG G Pad IV 8.0 tabletlerinin ekran teknolojisine geçelim. Ekran kısmında adından da anlayacağınız gibi 8 inç tercihi yapılmış. 8 inç olmasına karşın Full HD çözünürlük desteğiyle fark yaratan LG G Pad IV 8.0, bunun yanında kendi ekran teknolojilerini de kullanıyor.

LG G Pad IV 8.0

Easy Mode adı verilen özel bir teknolojiyle mavi ışık filtresi ve okuma ışığı gibi ayrıcalıkları bulunan ekranın görüntü kalitesi ise bir hayli yüksek. Android Nougat işletim sistemi ve LTE desteğiyle beraber gelecek olan tabletlerin, 4 Temmuz tarihinde satışa çıkacağı ve 1080 TL civarında olacağı açıklandı. Satışlar şu an sade Kore’de olacak.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)