Lenovo Z5s Telefonuyla İlgili Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı

Fahri Gün 12 Ara 2018 Mobil 210  0

Lenovo markası tarafından hazırlanan yeni Z5s akıllı telefonuyla ilgili önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez de telefonun sahip olduğu işlemci özellikleri ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon kategorisinde Motorola gibi eski devleri bünyesine alan ve böylece elini daha fazla kuvvetlendiren Lenovo, şimdi Z5s akıllı telefonuyla sükse yapmak istiyor. Pazarda daha geniş bir yer elde etmek isteyen şirket, bu hususta ince eleyip sık dokuyor. Lenovo Z5s henüz resmi olarak tanıtılmadı ancak şu ana kadar pek çok sızıntı söz konusu oldu ve böylece özelliklerinin pek çoğu açığa çıktı. İşlemcisine dair kayda değer sızıntılar bulunmuyorken son olarak onunla ilgili de bir gelişme yaşandı ve telefonda hangi işlemcinin kullanılacağı belli oldu.

Lenovo Z5s akıllı telefonunda Snapdragon 678 işlemci kullanılması bekleniyor. Sızıntılara göre işlemci yapay zeka ve fotoğrafçılığa odaklanan orta seviye niteliklere sahip bir donanım ve yakın zamanda pek çok modelde daha göreceğiz. Snapdragon 678’in 11 nm üretim sürecine sahip olduğunun da ayrıca altını çizelim.

Daha önce Z5s ile ilgili gelen sızıntılar cihazda 6.3 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekranın bulunacağı, arka kısmında üç kameranın olacağı ve ön yüzündeki kameranın bir adet olup 8 Megapiksellik çekim kalitesine sahip olacağı yönündeydi. Önümüzdeki günlerde telefon resmi olarak duyurulacak ve böylece tüm özellikleri resmi ağızdan duyabileceğiz.

 

Etiketler: ,
Black Shark 2 Pro 512 GB Versiyonuyla Satışta
1500 TL’nin Altında Fiyata Sahip Olan En İyi Telefonlar (Eylül 2019)
Galaxy Note 8 İçin Yeni Güncelleme Müjdesi!
Oppo Reno 10X Zoom Aldığı Yüksek Boyutlu Güncellemeyle Şaşırttı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)