Lenovo K8 Note

Lenovo K8 Note Tüm Özellikleriyle Tanıtıldı

ibrahim KIZILIRMAK 09 Ağu 2017 Mobil 771  0

Lenovo’nun kısa süre önce yaptığı afiş paylaşımlarıyla beraber kısa süre içerisinde tanıtımı yapılacağının sinyalleri verilen Lenovo K8 Note akıllı telefonlarının, sonunda resmi tanıtımı gerçekleştirildi. Doğrudan yeni etkinlikleriyle değil Hindistan üzerinden yaptığı tanıtımla beraber Lenovo K8 Note akıllı telefonlarını ortaya çıkaran markanın, yeni orta segment cihazının bir hayli ilgi çektiğini de söylemek gerekiyor. Hem özellikleri hem de fiyatıyla beraber rakiplerinin önüne geçmeyi başaracağı düşünülen yeni seri akıllı telefonların özelliklerine geçelim.

Lenovo K8 Note Nasıl Sistemlere Sahip?

Öncelikle telefonların ekranlarından bahsedelim. 5.5 inç ekran boyutuna sahip olan yeni seri akıllı telefonların, camlarıyla 2,5D olarak kullanılmış durumda. Kavisli camlarıyla dikkat çeken modelin, çözünürlük değeri ise Full HD olarak karşımıza çıkıyor. OLED tercihinin yapılmadığı akıllı telefonların IPS LCD ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Orta segment için bu değerlerin standart olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Lenovo K8 Note

Ekran sistemi hakkında tüm özellikleri bu şekilde olan akıllı telefonların teknik özellikler kısmına geçiş yapalım. Teknik özellikler bölümünde de ilk olarak işlemcilerin değiştiğini görüyoruz. Qualcomm kullanımından vazgeçtiği görülen akıllı telefonların, Helio X23 serisine sahip olduğu görülüyor. Orta segmentin dikkat çeken işlemci modellerinden biri olan X23 serisinin 10 çekirdekli yapısı da oldukça olumlu bir performans elde ettiğini de söylemek gerekiyor.

Lenovo K8 Note modelinin içerisinde yer alan bir başka detayın ise RAM bellekler olduğunu da ekleyelim. RAM bellek kısmında da 4 ve 3 GB bellek tercihlerinin yapılabildiğini de ekleyelim. Her zamanki gibi 4000 mAh değerinde pilleriyle batarya konusunda da oldukça olumlu sonuçlar veren Lenovo K8 Note akıllı telefonlarının, Android Nougat işletim sistemi ve 13 MP değerinde çift kamera kullanımı yapıldığını da görüyoruz. Ön kısımda da 5 MP tercihi yapılana kıllı telefonların fiyatları da açıklanmış durumda. 3 GB RAM bellekli modelde 203 dolar 4 GB RAM bellekli modelde de 219 dolar gibi bir fiyat sunulduğu açıklandı. Bunların dışında telefonların ne zaman satışa çıkacağı belirtilmedi.

 

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)