Lenovo Folio

Lenovo Folio Katlanabilen Tabletleri Ortaya Çıktı

ibrahim KIZILIRMAK 23 Tem 2017 Bilgisayar 1.169  0

Şu sıralar Tech World etkinliğiyle gündemde olan teknoloji liderlerinden biri olan Lenovo, etkinlik kapsamında birçok yeni ürünün tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni tabletler, yeni akıllı telefonlar, projeksiyon cihazları, sanal asistanlar derken birçok alanda yeni ürünlerini pazara sokan markanın son olaraksa konsept çalışmaları ortaya çıktı. Son olarak konsept çalışmalarında bükülebilir ekranlara sahip olan yeni akıllı telefonların paylaşıldığını görmüştük. Tamamen bükülebilir bir ekrana sahip olan yeni akıllı telefonların bileklik gibi kola takılabileceği bile belirtilmişti. Henüz ne zaman çıkış yapacağı konusunda bir açıklama yapılmayan telefonların hemen sonrasındaysa yeni seri tabletler ortaya çıktı. Bu kez marka yenilenmiş konsept tabletlerini gösterdi.

Lenovo Folio Katlanabilecek

Tıpkı konsept akıllı telefonlarında olduğu gibi Lenovo Folio tablet çalışmasında da markanın en büyük farkı bükülebilir teknolojisi oldu. Tanıtıma bakacak olursak Lenovo Folio tabletleri tamamen katlanabilir bir yapıda. Üstelik kullanıcı tabletleri katlayabildiği gibi istediği derecede de tabletleri tutabiliyor. Oldukça ilgi gören yeni katlanabilir teknolojinin büyük bir farkı olduğunu da eklemek gerek. Öyle ki yeni katlanabilir tablet teknolojisi, bükülebilen telefonlarda olduğu gibi teknik detayları sınırlı bir teknoloji olmayacak.

Tanıtımda da Lenovo Folio tabletleri için bu konuda merak beklenen açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalara göre yeni tablet serisinin özellikleri de oldukça tatmin edici olacak. Öncelikle tabletlerin 7.8 inç özel bir ekrana sahip olduğunu göreceğiz. Bu ekran boyutuyla beraber katlanabilir yapıda korunacak. Bunun dışında ekran çözünürlük değeri olaraksa 1440 X 1920 değerinin kullanılacağı yine açıklanan bilgiler arasında.

Yani her ne kadar katlanabilir bir ekran yapısına sahip olsa da Lenovo Folio tabletlerinin ekran çözünürlükleri de oldukça yüksek değerlerde olacak. Zaten markanın fark oluşturduğu noktada bu. Her ne kadar ekranlar bükülebilir olsa da görüntü de ne kalite düşme sorunu yaşanıyor, ne de piksel kaybı yaşanıyor. Bunun dışında Android Nougat işletim sistemi kullanacağı ve Snapdragon 8xx serisi işlemcileri de kullanabileceği belirtilen tabletlerin, çıkış tarihi ve satış fiyatı konusundaysa bir bilgi bulunmuyor.

Windows XP’yi Efsane Yapan Özellikler
ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı
Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Ücretsiz Yazılımlar
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)