Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu

Fahri Gün 02 Eyl 2021 Oyun 408  0

Bu yazımızda kule savunması temalı 5 video oyununa değinmekteyiz. İşte o oyunlar…

Kule savunması oyunları her ne kadar ana akım oyunları oluşturmasada kendisine ait büyük kitlelere sahip olan oyunlardır. Genellikle bir oyuncu kule savunması türünden iyi bir oyun oynadığında ondan kolay kolay vazgeçemez ve üzerinde saatlerce çalışır. Peki kule savunması temalı olan gerçekten de iyi beş video oyunu hangisi? Haydi gelin bir bakalım.

Plants vs. Zombies

Popüler bir oyun serisi olup, tower defense oyun kültürünün parlamasında büyük rol oynamıştır. Kendi çıkışından sonra çıkan pek çok iddialı kule savunması oyununa rağmen var olmayı başardı. Bitkilerle beraber zombilere karşı savaş verdiğiniz oyunda iyi bir plan çizmeniz ve odaklanmanız oldukça önemli.

Realm Defense

Piyasaya sürülme tarihi 30 Ekim 2016 olan oyun, fantastik canavarlara karşı kahramanlarınızı kontrol ederek beraber savaştığınız bir savunma oyunudur. Kurmuş olduğunuz kulerle beraber kahramanlarınızın da bir hayli önem teşkil etmesi oyunun can alıcı noktasıdır. Babeltim US tarafından geliştirilen oyun, strateji türünde denenmesi gereken bir tower defense oyunudur.

Kingdom Rush

Sahip olduğunuz krallığı canavarlara karşı korumak için çaba sarfettiğiniz bir oyundur. Genel itibariyle karikatüristik grafiklere sahip olan Kingdom Rush, bu özelliği sayesinde diğer pek çok savunma oyunundan ayrılmayı başarabilmektedir.

Bloons TD Serisi

Video oyunu serileri arasında en fazla keyif alabileceğiniz kule savunma oyunlarından biridir. Eskiden flash tabanlı olarak internet ortamından oynanmakta idi. Günümüzde ise Steam gibi platformlar aracılığıyla yayınlanmakta olup uygulama sürümleri karşımıza çıktı. Hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarınızdan oynayabiliyorsunuz. Ninja Kiwi eliyle geliştirilen seride balonların kendi bölgenizden geçerek ilerlemesine engel olmaya çalışıyorsunuz.

Element TD

Piyasaya sürülme tarihi 20 Ocak 2017 olan oyunda bütün savunmaları elemental kuleleri aracılığıyla gerçekleştiriyorsunuz. Normal tower defense oyunlarına nazaran savunmaları elemental kuleler aracılığı ile yaptığınız bir oyun olmasıyla farklı bir yapımdır.

Etiketler:
Lost Records : Bloom And Rage Duyurusu Gerçekleştirildi
Oyunlarda Erken Erişim Versiyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Oyun Kumandaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rainbow Six Siege, Steam’de Büyük Bir İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)