Kulaklığı Çıkarınca Hoparlörden Ses Gelmemesinin Nedeni ve Çözümü

Fahri Gün 29 Oca 2018 Mobil 303  0

Akıllı telefonunuzdan kulaklığı çıkardığınızda hoparlörden ses alamıyorsanız yeni makalemiz tam size göre. Kulaklığı çıkarınca hoparlörden ses gelmemesinin, kulaklık simgesinin takılı kalmasının nedenlerini ve çözüm yollarını anlatacağız.

Telefona kulaklığı taktıktan sonra  kulaklık girişi geliyor ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz diyelim. Fakat kulaklığı çıkardıktan sonra kulaklık simgesinin takılı kaldığını görüyor, hoparlörünüzden de yanıt alamıyorsanız cihazınızda donanımsal veyahut yazılımsal bir hata bulunuyor olabilir.

Bunun temel sebebi kulaklık girişine kaçan toz öbekleri veya ufak tefek farklı maddelerdir. Bunları temizleyebilmek için o ufak kulaklık girişi deliğine sığabilen ebatta bir cisim örneğin iğne kullanabilirsiniz. Fakat çok nazik olmalısınız aksi taktirde düzelteyim derken daha çok bozabilirsiniz. Aynı zamanda temizlemek için deliğin içine doğru sertçe üfleyin.

Eğer hala çözülmediyse bir virüs veyahut yazılımsal hata, donanımsal teknik arıza söz konusu olabilir. Bunları da bir gözden geçirmenizde yarar var. Kaliteli bir antivirüs programı indirip tarama yapın ve sonuç alamazsanız hard reset uygulayın. Son çözüm yolu ise ürününüzü garantiye göndermektir. Fakat bu aşamaya kadar kalacağınızı düşünmüyorum. Basit bir sorun olup bu yöntemler aracılığıyla kolayca çözebileceğinizi düşünüyorum.

Etiketler:,
Galaxy J3 2017 Telefonu Android Oreo Güncellemesi Aldı
İşte Haftanın En Popüler Akıllı Telefonları
Xiaomi MIUI 10 Güncellemesi Hatalara Neden Oluyor
Vestel Venus E2 Go Fiyatı Hakkında Sürpriz Gelişme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)