Korona Virüse Savaş Açıyoruz! İşte Telefon Temizliği Rehberimiz

Fahri Gün 08 May 2020 Mobil 307  0

Korona virüsü ile telefon temizliğinin ne ilgisi olduğunu belki düşünüyor olabilirsiniz ancak aslında oldukça önemli bir illiyet bağı söz konusu. Yeni yazımızda bu hususlara değiniyor ve telefon temizliğini nasıl sağlayabileceğinizi anlatıyoruz.

Akıllı telefonlar günümüzde her an yanımızda taşıdığımız cihazlar ve elbette bu durum bir süre sonra ekranlarının kir içerisinde kalmasına neden olabiliyor. Genellikle bir otobüs içerisinde veya sokakta telefonlarımızla vakit geçiriyoruz ve o sırada ellerimiz pek de temiz sayılmaz. Bu yüzden özellikle korona virüsünün son derece yaygın olduğu şu günlerde aklılı telefonun temiz olmasına oldukça dikkat etmek gerekiyor. Koronavirüs salgınına karşı alınabilecek en önemli tedbirlerden biri hijyen kurallarına uymaktır. Akıllı telefonunuzu temiz tutmanız, virüsten korunmanız için dikkat etmeniz gereken noktalardan sadece biridir.

Peki akıllı telefonumuzu nasıl temizlemeliyiz?

Telefonunuza elleriniz temiz değliken dokunduktan sonra yumuşak nemli bir mendille, hatta kolonya ile silmenizi öneririz. Aslına bakarsanız kolonya eskiden elektronik cihazları silmek için kesinlikle güvenilmezdi. Ancak günümüzde akıllı telefonların çoğunun su geçirmezlik gibi özelliği bulunuyor ve birkaç damla kolonyayı ekrana yayarak o şekilde yumuşak bir bezle ekranı ve sonrasında kenarlarını ve köşelerini silmeniz sorun teşkil etmeyecektİr. Yine de bu konuda endişe ediyorsanız yumuşak bir temizleme bezinin üzerine birkaç damla su damlatıp o şekilde siliniz.
Telefonunuzu temizlediğiniz sırada şarjda takılı olmamasına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir üniteye bağlı değilken ve mümkünse kapalıyken temizlik yapmanız gerekiyor. Özellikle kamera lensini temizlerken çok daha nazik olun ve üzerinde toz kalmamasını sağlayın.Telefonunuzu bu şekilde eve geldiğiniz zamanlarda her gün silmeye özen gösterin. Korona virüsü olsada olmasada her zaman bir salgın hastalığı telefonunuzdan kapabilme ihtimaliniz bulunuyor çünkü artık hergün en fazla akıllı telefonlarımıza dokunuyoruz.
Etiketler:
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)