Konum Paylaşmak İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Fahri Gün 17 Kas 2021 Teknoloji 309  0

Bu içeriğimizde konum paylaşımı yapmak için kullanabileceğiniz uygulamaların neler olduğuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Arkadaşlarınıza bulunduğunuz yeri bildirmek isteyebilirsiniz. Konum paylaşımı yapabilmek için kullanılabilecek çeşitli programlar bulunuyor.  Yeni yazımızda bunlara sizler için değineceğiz.

Google Maps

Kafeler , parklar ve benzeri mekanlar ile ilgili olarak geniş bir kütüphanesi bulunmaktadır. Çok sayıda mekan bilgisine sahip olmasıyla ön plana çıkan Google Maps, günümüzde en çok kullanılan harita uygulaması olarak biliniyor. Çoğu Android telefonda varsayılan olarak yer verilen Google Maps, konumunuzu ve konumunuz hakkında detaylı bilgileri paylaşmanıza imkan tanımakta olan popüler harita uygulamasıdır.

WhatsApp

Esasında bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinde yer alan standart konum işlevinin yanında aynı zamanda bir süre boyunca anlık konumunuzu paylaşabilme özelliği de bulunmaktadır. Bu durum hareket halindeki konumunuzu karşı taraf ile anlık olarak paylaşabilmenize imkan tanımaktadır. Anlık konum özelliği belirlenen saatten sonar otomatik olarak devre dışı kalmaktadır. WhatsApp uygulamanız var ise ek bir uygulamaya gerek duymadan konum takibi ve paylaşımlarını yapabilirsiniz.

GeoZilla

Konum paylaşımı konusunda profesyonelleşmiş bir uygulama kullanmak isterseniz GeoZilla size yardımcı olacaktır. Özellikle çocuklarınızı takip etmek veya aile büyüklerinin nerede olduğunu anlamak için kullanılabilecek olan popüler yazılımlardan biridir. Size çocuklarınızın yerini gösteren uygulama çocuklarınıza da sizin yerinizi gösterir ve bu sayede basit ancak başarılı bir işlev görür.

Facebook Messenger

Yerleşik konum paylaşma özelliği bulunan Facebook Messenger, esasında bir mesajlaşma uygulamasıdır. Konum paylaşımlarını kolaylıkla yapabilmenize imkan tanımaktadır. Bu bağlamda WhatsApp’a benzer bir yerleşik konum paylaşma fonksiyonu sunmaktadır.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)