Klavye Tuşlarını Nasıl Değiştirebilirim?

Hakan Erbaş 21 Eyl 2017 Genel 651  0

Çeşitli sebeplerden ötürü klavye tuşlarının karşılığını değiştirmek isteyebiliriz. Bunun için en önemli sebep, klavye tuşlarımızdan birini kaybetmemiz olabilir. Yeni  bir klavye olmak veya tamire para vermek yerine, bu yöntemi kullanarak hiç bir ücret edemeden sorununuzu giderebilirsiniz. Bunun için 3rd party yani yan yazılımlar üretilmiş ve biz de bugünü buna değineceğiz.

Kullanacağımız uygulamanın ismi SharpKeys. SharpKey kullanıcı dostu arayüzünde tuş atamaları yapmamızı sağlıyor ve bunu hızlıca Kayıt Düzenleyicisi olarak üretiyor. Kendi websitesinden kolayca indirebileceğiniz bu uygulama ücretsiz ve sadece 475 kb.

İndirip kuruyoruz ve açtığımızda böyle bir arayüzle karşılaşıyoruz.

Daha sonra Add butonuna basıyoruz ve bize hangi tuşu hangi tuşa atayacağımızı soruyor. Solda seçilen değiştirilecek olan tuş, sağdaki ise bu tuşa atanması istenen tuş. Aşağıdaki örnekte, M tuşuna bastığımızda L basmasını istedik. Siz klavyede olabilecek olan her tuşa atama yapabilirsiniz, seçeneklerde hepsi mevcut.

OK diyoruz ve “write to registry” butonuna basıyoruz. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda, değişikliğin gerçekleştiğini göreceksiniz. Bu yöntem ve uygulamanın sizi yeni klavye almaktan kurtarması gibi, nasıl problemleri çözdüğünü yorumda belirtebilirsiniz.

Popüler Telefonlardan P20 Lite İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Videoyu Masaüstü Arka Planı Yapmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler
Uygun Fiyattan Alınabilecek Yüksek Performanslı Bluetooth Hoparlörler
Zenfone 6 Tekrar Satışa Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)