Kirin 970

Kirin 970 İşlemcilerinin Çıkış Tarihi için İlk Bilgiler

ibrahim KIZILIRMAK 29 Haz 2017 Teknoloji 576  0

Akıllı telefonların dev markalarından biri haline gelen Huawei, sürekli olarak yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Apple ve Samsung’un hemen arkasında yer alan marka olarak dikkat çeken Huawei, son dönemde piyasaya sürülen yeni modelleriyle beraber sürekli olarak atak yapmaya devam ediyor. Son olarak Huawei P10 serileriyle gündeme gelen akıllı telefon devinin son olarak Huawei Honor 9 modelleriyle geldiğini gördük. Bu serilerin ardından zaman kaybetmeden yeni modeli üzerinde çalışmalara başlayan markanın bu kez Huawei Mate 10 serisini piyasaya süreceğini biliyoruz. Yeni serinin özellikleri arasında ise bazı detaylar bir hayli ilgi çekici cinsten. Yeni model için dikkat çeken ilk detay Kirin 970 işlemci modeli.

Kirin 970 Nasıl Bir İşlemci Modeli Olacak?

Markanın kendi işlemci serisi olan Kirin serisinin yeni modeli olarak değerlendirilen Kirin 970 işlemcilerinin yavaş yavaş detayları da ortaya çıkmaya başladı. Markanın bu alanda yeni amiral gemisi olacak olan işlemcilerin 10 nm üretim teknolojisiyle üretileceği belirtiliyor. Yine 8 çekirdekli bir işlemci serisi olması beklenen yeni serinin ilk 4 çekirdeğinde ARM Cortex-A73 mimarisi kullanılacak. Diğer 4 çekirdeğinde ise yeni modelin ARM Cortex-A53 mimarisi kullanacağı ve bu çekirdeklerin 1.8 GHz hızında çalışacağı belirtiliyor.

Kirin 970

Diğer bir yönden ARM Cortex-A73 serisinin ise 3 GHz hıza çıkacağı ve bu hız değerinin maksimum hız değeri olacağı da verilen bilgiler arasında. Grafik işlemcisi kısmında da yeniliklere gideceği düşünülen işlemcilerin bu konuda da Mali-G71 grafik birimlerini kullanacağı gündemde. Hem grafik gücü artacak olan yeni serinin hem de hızı artmış olacak.

İlk olarak Huawei Mate 10 modelleriyle beraber geleceği konuşulan işlemcilerin, kamera desteği ya da teknoloji desteği konusundaysa bir bilgi bulunmamakta. Sadece yeni seri işlemciler hakkında bu detaylar paylaşılmıştı. Tüm bunlarla beraber yeni seri işlemcilerin şimdide çıkış tarihleri konusunda yeni bilgiler verildi. İlk olarak Mate modelinde kullanılması beklense de yeni seri işlemcilerin sonbahar aylarında tanıtılması beklenmekte.

iCloud Dolu Hatasını Giderme Yöntemi
Zoom’u Kullanma Yöntemi
En Yüksek Puanı Olan Robot Temalı Filmler
E-Tablolar’da Google Çeviri Kullanma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)