Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Fahri Gün 16 Eyl 2023 Bilgisayar 187  0

Bu yazımızda SSD aygıtlarından Kioxia Exceria Plus ürününü masaya yatırıyor, ürüne ilişkin olarak detaylara değiniyoruz.

Taşınabilir SSD modellerinin önemi günümüzde son derece büyük olup, özellikle de fotoğrafçılık veya video işleri ile uğraşan kişilerin için iyi bir SSD seçmek daha çok önem arz etmektedir. Aynı zamanda SSD aygıtları oyuncuların da çok işine yaramakta, oyunların daha hızlı bir şekilde yüklenmesine ve böylece oyunun yüklenmesini beklerken daha az zaman harcanmasına vesile olmaktadır.

Kioxia Exceria Plus donanımı, 1050 mb/s okuma yazma performansı bulunan taşınabilir bir modeldir. Usb Tip-C 3.2 Gen 2 bağlantı seçeneğine sahiptir. Tasarımı sade ve kompakt olan ürün, alüminyumdan yapılma bir malzemeye sahiptir ve oval bir tasarımı bulunmaktadır Ürünün uç kısmında Tip C portu ile bildirim ışığı bulunmaktadır. Böylece veri akışı durumlarında takip etmesi kolaylaşmaktadır. Ürün kağıt üzerindeki değerleri performans tarafında da sunabilmektedir. Performans testlerinde okuma kısmında 944 MB/ s değerine, yazma hususunda ise 1016 MB/s değerine çıkabilmektedir. Bu ürün ile 20 GB boyuta sahip olan bir dosyayı kopyaladığınız zaman saniyede 680 MB/s kadar hıza ulaşabiliyorsunuz ve böylece yaklaşık 30 saniyede aktarımı gerçekleştirebiliyor.

Ağırlığı 76 Gram olan Kioxia Exceria Plus böylece hafif SSD çözümlerinden biridir. Ürünün ön bölümünde firma logosu, arka kısmında ise iç aksamına ulaşmanızı sağlayan altı vidalama bulunmaktadır. SSD aygıtının içerisinde SSD ile birlikte termal pad soğutma bloğu yer almaktadır. Suya dayanıklılık sertifikası bulunmamakta olup, bu bağlamda dikkatli kullanılması gerekir.

Kioxia’nın kendi SSD modelleri için özel uygulamasıyla kullanabildiğiniz ürün, bu bağlamda Kioxia SSD Utility isimli uygulamayla kullanıcıya eşlik ediyor. Söz konusu uygulama, SSD cihazınıza ilişkin detayları bildiriyor. Anlık sıcaklık, güncelleme versiyonu, sağlık durumu gibi hususları takip edebilmenizi sağlıyor.

SSD aygıtının 500 GB, 1 TB ve 2 TB olmak üzere farklı depolama alanı seçenekleri bulunuyor. Android, iPad, Mac, Xbox, PlayStation, Windows gibi platformların hepsinde kullanabiliyorsunuz.

Sonuç

Genel itibariyle sade tasarımlı olup iş görecek iyi bir ürün arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Çoklu platform desteği sağlaması ve kağıt üzerindeki değerleri sunabilmesi ile tercih edilesi modellerdin biridir.

Etiketler:
Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı
Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları
Spotify Jam’ı Bilgisayarda Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)