Keskin Nişancılık Temalı Popüler Bilgisayar Oyunları

Fahri Gün 04 Kas 2022 Oyun 250  0

Yeni yazımızda keskin nişancılık temasına sahip olan popüler bilgisayar oyunlarına değinmekteyiz. İşte o oyunlar…

Yeni yazımızda keskin nişancılık temasına sahip olan popüler bilgisayar oyunlarına ilişkin bilgiler veriyoruz.

Sniper temalı oyun günümüzde aslında popüler oyun bakımından son derece sınırlı. Bu alanda öne çıkan iki serinin olduğunu söylemek mümkün. Bunlardan biri Sniper Ghost Warrior , diğeri ise Sniper Elite serisidir.

Bu iki serinin de grafiksel anlamda ortalama seviyede olan ve hikayeden ziyade oynanışa dayalı, keskin nişancılık deneyimi sunmaya odaklı oyunlar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Sniper Elite

Sniper Elite serisinde nazilere karşı savaşmakta olan keskin nişancı karakteri kontrol etmektesiniz. Seri kapsamında son olarak Sniper Elite 5 video oyunu piyasaya sürülmüş olup, seride dilerseniz karakterinizle gizlice hareket edebilir, dilerseniz de çatışmaya girebilirsiniz. Ancak sniper oyunu olduğundan çatışmaya girilmesi pek önerilmemektedir ve oyunun yapay zekası da zaten keskin nişancılık odaklı olduğundan çatışmalara girmek aslında size pek de keyif vermeyecektir. Daha çok gizli kalarak uzaktan hedeflerinizi indirerek oyunu olması gerektiği gibi oynayabilirsiniz.

Sniper Ghost Warrior

Bu seri için son olarak Sniper Ghost Contracts 2 video oyunu çıkmıştır. Serinin en popüler oyununun ise CryEngine ile geliştirildiğinden döneminde oldukça dikkat çeken Sniper Ghost Warrior 2 olduğunu söyleyebiliriz. Üçüncü oyunda oyunda bir Amerikan keskin nişancısının Rus sınırlarının ötesindeki görevleri canlandırılmaktadır. Bu oyunda da dilerseniz sıcak çatışmaya girebilirsiniz ancak yine de hedeflerinizi uzaktan yok etmek size daha fazla keyif verecektir.

Etiketler:
The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)