Kenshi Detaylı İnceleme

Fahri Gün 22 Mar 2019 Oyun 440  0

Erken erişim aşamasından tam sürüm seviyesine geçiş yapan Kenshi için bir inceleme makalesi derledik. İşte incelememize dair ayrıntılar…


Kenshi oyununun genel itibariyle oldukça derin bir oyun olduğunu, oyunda yapacak pek çok şeyin bulunduğunu belirtelim. Aynı zamanda özgürlükçü bir yapıya sahip. Oyuna tıpkı Mount Blade oyunlarında olduğu gibi bir kölenin oğlu olarak da veya savaşçı bir yüzbaşının oğlu olarak başlayabiliyorsunuz. Yani oyun size nasıl bir başlangıç yapacağınız konusunda seçim şansı tanıyor. Bu seçim şansının oyunun yalnızca ilk etabı için geçerli olmadığını da belirtelim.

Özgür ve derin bir evrenle tanışın

İlerleyen süreçte de oyun size pek çok özellik sunuyor. Örneğin dilerseniz bir şehir kurabiliyor, dilerseniz bir çete lideri olarak takılabiliyor dilerseniz de tacir olabiliyorsunuz. NPC’ler ile iletişime geçip oyunda ilerleyerek yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Kenshi oyunu erken erişim aşamasındayken pek çok bug barındırıyordu ancak bu durum oyun henüz tam sürüm olmadığı için normal kabul ediliyordu. Ancak Kenshi çıkış yaptıktan sonra da tam sürüm olmasına karşın hala pek çok hatayı içerisinde barındırıyor.

Grafik kalitesi ve optimizasyon konusunda yetersiz


Kenshi grafik kalitesi olarak beklentilerin biraz altında kalan bir oyun. Bu durum özellikle grafik kalitesini önemseyen oyuncular için önemli bir sorun anlamına geliyor. Oyunun optimizasyon konusunda da sıkıntılarının olduğunu ifade etmek gerekiyor. Özellikle grafik kalitesi açısından eski tarzda olan bir oyunda aynı zamanda optimizasyon sıkıntısının da yaşanması ciddi bir sorun.

Hayatta kalma unsurlarını da barındırıyor


Kenshi esasen bir rol yapma oyunu fakat içerisinde hayat kalma öğelerini de barındırmakta. Karakterinizi beslemeniz ve yaralandığında ayrı ayrı tedavi uygulamanız gerekmekte. Bu da oyunu daha gerçekçi kılan önemli özelliklerden biri.

NetHanesi Puanı: 7.3 / 10

Sonuç olarak Kenshi özgürlükçü oyun yapısı, güçlü oynanışı ile oyuncuların beğenisini kazanmayı başarıyor fakat oyunda bulunan pek çok hata ve optimizasyon sorunu eğlencenizi baltalayabilir. Aynı zamanda oyunun eski tarz grafiklere sahip olması da önemli dezavantajlardan biri.
Etiketler:
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)