Keenetic Extra DSL Nasıldır? İşte İnceleme

Fahri Gün 13 Eyl 2019 Teknoloji 361  0
Keenetic Extra DSL modeminin sahip olduğu özellikler nelerdir? İşte modeme ilişkin inceleme yazımız…
İlk etapta modemin geldiği kutu ve içeriğinden bahsedelim. Kutunun oldukça şık bir şekilde dizayn edildiğini, gerçekten de önemsendiğini söyleyebiliriz. Extra DSL kutusunun arka yüzünde ürünle ilgili çok fazla da bilgiye yer verilmiş. Böylece tüm özelliklerini ve daha pek çok detayı daha kutusunu açmadan görebiliyorsunuz. Bu da güzel bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Kutunun içeriğinden ise DSL splitter, 2 telefon kablosu, 1 Ethernet kablosu, güç adaptörü, hızlı kullanım kılavuzu, garanti belgesi çıkmakta. Bu içerik ile bağlantılarınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Elbette bazı ekstra durumları bundan hariç tutuyoruz.


Extra DSL’nin arka kısmında 4 ethernet portu ve 1 telefon kablosu girişi bulunmakta. Hemen sağ kısmında USB portu ve fonksiyon tuşu bulunmakta. Cihazın önünde ise kablosuz ağ ve güç durumunu gösteren ışıklandırmalar yer alıyor ve hızlı kablosuz bağlantı için WPS tuşunu bulunuyor. Modemde yer alan antenler 360 derece dönebiliyor.
Keenetic uygulamasını kullanarak iPhone, Android telefon kurulumlarnı kolay bir şekilde kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Keenetic ile ağ durumunu kontrol edip bağlı cihazlarla ilgili ayarları gerçekleştirebiliyorsunuz. Ağ üzerindeki indirme, yükleme trafiğini yine sunulan mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde görebilmektesiniz. Kısacası bu mobil uygulama size pek çok hususta kolaylık sağlıyor. Günümüzün teknolojik gereksinimlerine yaraşır bir deneyim sunuyor.
Modemin sahip olduğu web arayüzünün ise gayet sade ve kontrol imkanı sunan kolay bir arayüz olduğunu belirtelim. DSl bağlantısının kontrolü ve ağ ayarlarının yapılması hususunda ihtiyacınız olan her şey sunulmuş durumda.

Dahili reklam engelleyici


Extra DSL modeminde ilginç bir şekilde dahili reklam engelleme yazılımı sunuluyor. Dahili reklam engelleyecilerini seçerek ağa bağlı herhangi bir cihazda tüm reklamları engelleyebiliyorsunuz. Ancak biz bunu önermiyoruz. Çünkü internet sitesi sahiplerinin gelir kaynağı reklamlardır. Tıpkı bu yazıda olduğu gibi bir yığın bilgiyi sizlere herhangi bir ücret talep etmeden sunuyoruz. Bunun karşılığında reklamların kaldırılmaması gerekiyor.

Alan adı ataması


Modemin sahip olduğu güzel özelliklerden biri de alan adı ataması yapıp modeme dışarıdan erişim için özel bir servis oluşturabilmektir. Aynı zamanda sunulan misafir ağı modem güvenliğinin artmasını sağlıyor. Kendi ağ adı ve şifresine sahip olan ayrı bir misafir ağı oluşturup güvenliği sağlayabiliyorsunuz.

Sonuç

Genel itibariyle Keenetic Extra DSL aygıtı, profesyonel olmayan kişilerce bile kolayca kullanılıp yönetilebilecek, oldukça kullanışlı ve kaliteli bir modem.
Etiketler:
Karekod Oluşturma Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Mobil Operatör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akıllı Saat ile Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar
WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)