KDE Slimbook 2 İle İlgili Merak Edilen Teknik Özellikler Belli Oldu

Emre BEY 11 Şub 2018 Bilgisayar 65  0

KDE Slimbook bir seri haline dönüşüyor. KDE Slimbook 2 bilgisayarı çıkıyor. Cihaz hakkında yeni detaylara ulaşıldı. KDE, ürün ile ilgili bir tanıtım gerçekleştirdi ve böylece özellikleri netlik kazandı.

KDE, yardım alarak geliştirdiği Slimbook 2’yi çok yakında satışa çıkaracak. Dizüstü bilgisayarın en dikkat çeken yanı ise Windows işletim sistemi ile gelmeyecek olması. Ubuntu ile sunulacak olan bilgisayar, donanım tarafında ise bildiğimiz özellikleri sunacak.

Üründe 8.nesil Intel işlemciler yerine Kaby Lake ailesine mensup yedinci nesil işlemciler bulunuyor. Bunlar i5 7200U ve i7 7500U isimlerinde. Yani Slimbook 2 adı altında iki farklı bilgisayar var ve bunların birinde i5 işlemci varken diğerinde i7 kullanılmış.Bunun haricinde  kayda değer bir farklılığa sahip değiller.

Model 13.3 inç büyüklüğünde Full HD bir ekrana sahip ve ekranın darbelere karşı az da olsa koruması bulunuyor. İddia edilene göre Slimbook 2, eski Slimbook cihazına göre %15 kadar daha yüksek performans sunuyor. Cihazda DDR4 16 GB RAM bulunuyor.

USB 3.1 Type-C, USB 3.0 Type-A, USB 2.0 Type-A gibi USB bağlantıları bulunan bilgisayar, arkadan aydınlatmalı klavyesi ve şık tasarımıyla da adından söz ettireceğe benziyor.

NVIDIA Grafik Kartları Daha Da Pahalanacak
ARM Tabanlı Windows 10 Cihazları Çok Fazla Kısıtlama İçerecek
Fotoğraflara Filigran Koyma Yöntemi
Windows Veri Kullanımının Gözükmemesi Sorununun Çözümü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)