KDE Slimbook 2 İle İlgili Merak Edilen Teknik Özellikler Belli Oldu

Fahri Gün 11 Şub 2018 Bilgisayar 604  0

KDE Slimbook bir seri haline dönüşüyor. KDE Slimbook 2 bilgisayarı çıkıyor. Cihaz hakkında yeni detaylara ulaşıldı. KDE, ürün ile ilgili bir tanıtım gerçekleştirdi ve böylece özellikleri netlik kazandı.

KDE, yardım alarak geliştirdiği Slimbook 2’yi çok yakında satışa çıkaracak. Dizüstü bilgisayarın en dikkat çeken yanı ise Windows işletim sistemi ile gelmeyecek olması. Ubuntu ile sunulacak olan bilgisayar, donanım tarafında ise bildiğimiz özellikleri sunacak.

Üründe 8.nesil Intel işlemciler yerine Kaby Lake ailesine mensup yedinci nesil işlemciler bulunuyor. Bunlar i5 7200U ve i7 7500U isimlerinde. Yani Slimbook 2 adı altında iki farklı bilgisayar var ve bunların birinde i5 işlemci varken diğerinde i7 kullanılmış.Bunun haricinde  kayda değer bir farklılığa sahip değiller.

Model 13.3 inç büyüklüğünde Full HD bir ekrana sahip ve ekranın darbelere karşı az da olsa koruması bulunuyor. İddia edilene göre Slimbook 2, eski Slimbook cihazına göre %15 kadar daha yüksek performans sunuyor. Cihazda DDR4 16 GB RAM bulunuyor.

USB 3.1 Type-C, USB 3.0 Type-A, USB 2.0 Type-A gibi USB bağlantıları bulunan bilgisayar, arkadan aydınlatmalı klavyesi ve şık tasarımıyla da adından söz ettireceğe benziyor.

Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)