Karanlık Mod Desteği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 14 Eki 2019 Teknoloji 399  0

Karanlık mod desteği pek çok akıllı telefonda kendisini göstermekte. Peki karalık mod ne anlama geliyor? Yeni yazımızda karanlık modla alakalı olarak bilmeniz gerekenlere değiniyoruz.

Karanlık mod son zamanlarda yaygın olarak kullanılmakta olup özellikle kullanıcının göz sağlığı açısından önem arz etmektedir. Normalde bilindiği gibi internet siteleri ve uygulamalar çoğunlukla beyaz ve türevi temalara sahip. Bu durum özellikle karanlık bir ortamda o ekrana baktığınızda gözünüzün daha fazla yorulmasına sebep olacaktır. Ancak karanlık mod koyu bir temaya sahip olduğundan kişinin gözlerini karanlık bir ortamda diğer temaya nazaran daha az etkileyecektir. Dolayısıyla insan sağlığı açısından karanlık modun kullanımı önem arz etmektedir.

Giderek Yaygınlaşıyor!

Günümüzde pek çok internet sitesi, mobil arayüz ve uygulamalarda karanlık mod desteği bulunmaktadır ve henüz gelmeyenlere de kısa bir süre zarfında gelmesi bekleniyor. Örneğin Instagram uygulaması gçetiğimiz günlerde karanlık mod desteğine kavuştu. Şimdi aynı modun WhatsApp için de gelmesi söz konus uancak WhatsApp üzerinde hala beta aşamasında test edilmekte. Yakın bir süreçte artık tam sürüm olarak kendisini göstermesi bekleniyor.
Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)