İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Fahri Gün 02 Kas 2019 Webmaster 812  0

Yeni yazımızda iyi bir blog yazarı olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsediyoruz. İşte iyi bir blog yazarı olmanın en önemli şartları…


Bloglar günümüzde son derece popüler bir hale geldi. İlk etapta daha çok kişisel web sayfaları blog tipiyle karşımıza çıkarken zamanla blog siteleri daha farklı bir yapıya büründü ve o çizgi artık kayboldu.
İyi bir blog sahibi olabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bunlardan en önemlilerinden biri blog için gerekli ilgiyi gösterebilmek, blog için zaman ayırabilmektir.


Uzmanlık


Blog yazdığınız alan hakkında uzman olmanız bir hayli önemlidir çünkü aksi taktirde bilgilerinizin güvenilirliği konusunda bazı şüpheler olabilir. Takipçileriniz yazdığınız yazıları güvenerek okuduğunda blogunuzun popülaritesi de buna bağlı olarak artacaktır.


Kendi alan adınız olmalı


İyi bir blog sahibi olmanın kıstaslarından biri kendinize has bir alan adına sahip olmanızdır. Aynı zamanda kaliteli de bir hosting kullanmanız oldukça önemlidir. Aksi taktirde yazdığınız yazılar ne kadar iyi olursa olsun bir sonuç almanız zordur.


Tutku


Blog işi aslında tutku işidir. Blogunuzda hangi içeriğin kimlere ulaştığını görmek, kitleler arasında nasıl etkileşim aldığınızı öğrenmek sizin için heyecanlı değilse işiniz çok zor. Çünkü bu tarz işler sabır ister ve severek yapmazsanız bir süre sonra bırakırsınız.


Anlatım


Yazmış olduğunuz yazıları karşı tarafa iyi aktarabilmeniz gerekiyor. Yalın ve akıcı bir dil kullanmak, gerektiği kadar da basit bir anlatım sunuyor olmak gerekir. Günümüzde pek çok internet sitesi sırf daha fazla tıklanmak için gereksiz bir yığın yazıyla içerikleri doldurmakta, çok fazla etikete ve çok fazla soruya yer vermektedir. Bunun amacı ise arama motorlarından ziyaretçi çekebilmektir ancak pek sağlıklı yöntemler olduğu söylenemez.


İnovasyon


Yenilikçi düşünce özellikle bir yığın internet sitesi arasından sıyrılabilmeniz için son derece önemlidir. Farklı bir tarz ortaya koyamazsanız diğer internet siteleri arasından sıyrılmanız zorlaşacaktır. Dolayısıyla iyi bir blogcunun farklı ne yapabileceğini düşünmesi , genel itibariyle yenilikçi bir yapıda olması gerekir.
Etiketler:
Türkçe – Rusya Çeviri Araçları
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)