İstenmeyen SMS Gelmesini Engelleme Yöntemi

Fahri Gün 22 Ara 2019 Teknoloji 442  0

İstenmeyen SMS’ler kullanıcılar için bir hayli rahatsızlık verici olabiliyor. Yeni yazımızda istenmeyen SMS’leri engellemek adına hangi adımların uygulanması gerektiğine değiniyoruz.

Kısa mesajlar günümüzde online mesajlaşma platformlarına nazaran daha az popüler durumda. Eskiden ise durum tam tersi idi. Hatta SMS günümüzde spam mesajlar nedeniyle pek çok kişinin rahatsız olduğu bir sistem haline geldi. İstenmeyen SMS’ler kullanıcıların başına dert açabiliyor,dert açmasa dahi onları rahatsız ediyor. Peki istenmeyen SMS’leri nasıl engelleyebiliyoruz? Yeni yazımızda buna bakıyoruz.

Android Üzerinde SMS Engelleme

İlk olarak gelen mesajın hemen sonunda yer alan, genellikle B ile başlayan kodu bir yere not edin. İkinci adım olarak Mesajlar menüsünün üst bölümünde yer alan Ayarlar sekmesini açın ve o kısımda yer alan Burada Mesajları Engelle sekmesine dokunun. Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek için İfadeleri Engelle sekmesine girip orada bulunan kutucuğa az önce not etmiş olduğunuz kodu girin. Bundan sonra o koda sahip olan kuruluşlardan size yönelik herhangi bir SMS gönderilmeyecek.

iOS Üzerinde SMS Engelleme

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden iOS ‘ta SMS engelleme işlemi yapmak için ilk olarak Mesajlaşma uygulamasında yazışmayı açın. Sonrasında kişi adına veyahut telefon numarasına dokunup Bilgi sekmesine girin. Bilgi ekranının alt kısmına kaydırıp Uyarıları Gizle komutunu verin. Ayarlar menüsüne girip Mesajları açın ve Bilinmeyenleri Filtrelere seçeneğini seçin. Bundan sonraki süreçte uygulama içinde bilinmeyenler şeklinde ayrı bir kategori bulunacaktır. Böylece artık düşen mesajların bildirimleri çıkmayacak, mesajlar filtrelenen kategoriye düşecektir. Eğer bu yöntemleri kullanmak istemiyorsanız o halde üçüncü parti uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Üçüncü parti yazılımlar arasından yalnızca güvenilir olanları resmi kaynaklar üzerinden indirmenizi tavsiye etmekteyiz.
Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)