İşte 2018’in Kamerası En İyi Akıllı Telefonları

Fahri Gün 06 Ağu 2018 Mobil 646  0

2018 yılının büyük bir kısmını artık geride bıraktık. Peki bu zamana kadar piyasaya sürülen telefonlar içerisinde en iyi kameraya sahip olan hangisiydi? İşte hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde 2018’in en iyi kameralı akıllı telefonlarını paylaşacağız.

Dx0Mark tarafından kamera konusunda en iyi akıllı telefonların bir listesi yayınlandı. DxOMark, bu listeyi ortaya koyabilmek için bir araştırma gerçekleştirdi ve çeşitli testlerden yararlandı. Peki en iyi kameraya sahip telefonlar hangileri oldu dersiniz?

Huawei P20 Pro

Akıllı telefon dünyasının en çok satış yapan ikinci markası olmayı başaran Huawei, bu başarılarını kamera tarafında da gösteriyor. Huawei P20 Pro modeli, gelmiş geçmiş en kaliteli kameraya sahip akıllı telefon olarak gösterildi. Kamera performansı tamı tamına 109 puan alan telefon, listenin zirvesinde yer alıyor.

 

HTC U12+

HTC her ne kadar ilk akıllı telefon üreticisi olsada beklenen ilgiyi görmüyor. Bunun altında fiyat pereformans konusunda kullanıcıyı cezbedememesi yatıyor. Buna rağmen şirket kamera kalitesi hususunda her daim kendisini gösterdi. HTC U12+ modelinde de bunu görüyoruz. HTC U12+, aldığı 103 puanla listenin ikincisi oluyor.

Huawei P20

Aslında P20 Pro modeli ile P20 aynı denilebilir çünkü ikisi de aynı seride. Ancak iki telefonun kamera performansı konusunda ciddi bir fark var. Araştırmayı yapan tüzel kişilik de bunu göz önünde bulundurmuş olacak ki Huawei P20 telefonuna da ayriyeten yer vermiş. P20 modeli topladığı 102 puanla en iyi kameralı üçüncü akıllı telefon olarak gösteriliyor.

Galaxy S9 Plus

Samsung, akıllı telefon dünyasının kuşkusuz en önemli markalarından biri. Galaxy S9 Plus’taki kamera performansıyla da bunu gösteriyor. Toplam 99 puanla listenin dördüncü sırasında yer alan Samsung Galaxy S9 Plus, güçlü kamerasıyla kullanıcıları cezbediyor.

Xiaomi Mi 8

Listenin beşinci sırasında ise Mi 8 yer alıyor. Xiaomi kuşkusuz son zamanların en çok dikkat çeken telefon markalarından biri oldu. Mi 8 telefonu da epey iddialı ve sevilen bir model. Mi 8 için layık görülen kamera puanı da 99.

DxOMark tarafından yayınlanan listede ilk 5 hariç diğer en yüksek skorlar da şu şekilde:

  • 98 puan Google Pixel

  • 97 puan Apple iPhone X

  • 97 Huawei Mate 10 Pro

  • 97 puan Xiaomi Mi MIX 2S

  • 96 puan OnePlus 6

  • 94 puan Apple iPhone 8 Plus

  • 94 puan Samsung Galaxy Note 8

  • 92 puan Apple iPhone 8

  • 90 puan Asus ZenFone 5

Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)