iPhone Şarj Süresini Uzatmak

iPhone’da Pil Süresi Nasıl Uzatılır?

NETHANESİ 09 Nis 2016 Mobil 908  0

iPhone kullanan kişilerin en büyük sıkıntılarından birisi de şarjının çabuk bitmesidir. Genellikle 1400 mAh’lık batarya bulunduran iPhone 5’lerin şarjı maalesef aktif kullanıcıları için yetersiz kalabiliyor. İphone cihazınızda ufak ayarlamalar yaparak pil süresini arttırabilirsiniz. Aşağıda listelemiş olduğumuz adımları uygulayarak iPhone’da pil süresini uzatabilirsiniz.

 Parlaklığı Düşürün

 Pili en çok tüketen hatta sömüren bölüm ise maalesef ekran. Telefonu şarja takacak priz aramamak için ekran parlaklığını düşürebilirsiniz. Ancak ekran parlaklığını düşürmek istemiyorsanız ekran parlaklığını otomatiğe alabilirsiniz.

 Konum Servisi Bulunan Uygulamaları Gözden Geçirin

Swarm gibi bazı uygulamaların doğru düzgün çalışabilmesi için konum servislerini kullanabilmesi gerekiyor . Uygulama açık olmadığı zamanlarda konum servislerini gereksiz yere kullanıp şarjınızın daha çabuk bitmesine sebep olan uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamaların konum servislerini kapatarak şarj süresini arttırabilirsiniz.

 Otomatik Güncellemeleri Kapatın

 Telefonunuzun uygulamaları otomatik güncelliyor olması büyük bir şekilde kolaylık sağlıyor olabilir fakat uygulamaların otomatik güncelleniyor olması şarjınızın çabuk bitmesine neden olmaktadır.

 Uçak Modunu Kullanın

 Telefonunuzun şebekesi her yerde iyi çekmiyor olabilir. Şebekenin iyi çekmediği durumlarda akıllı cihazlar baz istasyonları ile iletişim kurabilmek için oldukça fazla güç harcıyor. Telefonunuzun çekmediği durumlarda uçak modunu kullanarak telefonunuzun pil süresini arttırabilirsiniz.

 Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi Kapatın

 Daha çok sosyal medya uygulamaları gibi arkaplanda çalışan uygulamaların çalışmasını sağlayan uygulama yenileme özelliği şarjınızın çabuk bitmesine neden olan diğer durumlardan birisidir. Arka planda uygulama yenilemeyi kapatarak bataryanızın daha uzun süre bitmemesini sağlayabilirsiniz.

 Safari Üzerinden Giriş Yapabilen Uygulamaları Kaldırın

 Facebook, Twitter gibi sosyal ağ uygulamalarının sitelerine Safari üzerinden ulaşabileceğiniz için uygulamaları silerek pil süresini arttırabilirsiniz.

 Bu yazımızda sizlere iPhone pil süresini arttırma ile ilgili basitte olsa işe yarayacak önerilerden bahsettik . Siz de bu ayarlamaları yaparak iPhone cihazınızın pil süresini arttırabilirsiniz.

Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı
Samsung Galaxy A53 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı
4 Yaşındaki Mate 10 Telefonu İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı!
Sharp AQUOS R7 İddialı Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)