iPhone XS Max Detaylı İnceleme

Fahri Gün 22 Ara 2018 Mobil 505  0

iPhone XS Max akıllı telefonu, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde mi? Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde iPhone XS Max akıllı telefonunu masaya yatırıyoruz.

Akıllı telefon dünyasının önde gelen markalarından biri olan Apple, iPhone X akıllı telefonuyla önemli bir değişimi başlatmıştı. Ardından telefona ilk S takısı gelmişti. Apple, daha düşük bütçeler için de bir telefon sunmak istedi ve LCD ekranlı iPhone XR ile birlikte iPhone Xs Max, iPhone XS gibi ürünleri tanıttı.

iPhone Xs Max akıllı telefonu, oldukça büyük bir gövdeye sahip. 6.5 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olan telefon, büyük gövdesini %84.4 ekran gövde oranı ile zarif tutmayı başarmış. Telefonun arka kısmında 12 Megapiksel + 12 Megapiksel olmak üzere çift kamera yer alıyor. Bu kameralardan biri f/1.8 diyafram açıklığına sahip olup bir diğerinin diyafram açıklığı ise 2.4. 2x optik zoom özellikli kameralar OIS destekliyor. Telefonun ön kısmında ise 7 Megapiksellik, f/22.2 diyafram açıklığına sahip kızılötesi kamera bulunuyor.

iPhone XS Max telefonu 4 GB RAM’e sahip olup depolama alanı olarak üç farklı seçenekle geliyor. Bunların arasında adeta uçurum olduğunu söyleyebiliriz. 64 GB, 256 GB ve 512 GB gibi depolama alanı seçenekleri bulunmakta. Cihazda işlemci olarak Apple A12 Bionic 7 nm işlemci yer almakta. 4 çekirdekli Apple GPU kullanan telefon, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu güçlü performansı karşılamakta. Telefonda 3174 mAh batraya yer alıyor ve ağırlığı 208 Gram. Fiyatı ise 64 GB dahili depolama alanı için 1099 Dolar. Öte yandan LTE performansının etkisini önümüzdeki süreçte hissedeceğiz gibi gözüküyor.

Apple, iPhone X ile estetik çizgisini daha da yükseğe çıkarmayı başarmıştı. Bunu iPhone Xs Max akıllı telefonuyla da sürdürdü. iPhone akıllı telefonlarının gerçekten de güzel ekranları bulunuyor ve uzun pil ömürleri ile övülmeyi hak ediyor. Ancak yüksek fiyatlarını da unutmamak gerekiyor. Bu yüzden mevcut iPhone sahiplerinin zorunlu olmadıkça ani bir değişim yapmaması, bütçeleri açısından en sağlıklısı olacak gibi gözüküyor.

Telefon kamera konusunda çok fazla yenilik sunmuyor. Düşük ışıkta biraz daha iyi çekim yapabilmekte ancak son kullanıcının gözüne batacak derecede önemli farklılıkları yok. Telefonun yapısı oldukça büyük olduğu için her ne kadar zarif olursa olsun tek elle kullanmanız biraz zor olabilir. Elbette bu standart boyutta ele sahip olan kullanıcılar için geçerli bir kıstas. Ancak eli büyük olan kullanıcılar tek elle sorun yaşamadan kullanacaktır.

iPhone Xs Max akıllı telefonunun kutu içeriğinden dönüştürücü çıkmıyor. Hızlı şarj adaptörü de yine maalesef bulunmuyor. Bu da oldukça yüksek fiyatlı olan bu telefon için önemli bir eksik olarak dikkat çekiyor.

İncelememiz, Apple’ın güncellemelerinin zaten güçlü olan bir akıllı telefonu daha da iyi bir hale getirdiği kanısında birleşmekte ancak gerek fiyatının çok pahalı olması gerekse yukarıda bahsettiğimiz bazı dezavantajları nedeniyle eleştirilere de açık bir telefon.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)