iPhone Telefonda Reset Atma Yöntemi

Fahri Gün 28 Nis 2021 Mobil 221  0

Yeni içeriğimizde iPhone marka bir akıllı telefona nasıl format atabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Popüler işletim sistemlerinden iOS’ta her ne kadar yazılımsal sorunlarla sıkça karşılaşılmasada sisteme format atma gereksinimi doğabiliyor. Elbette bu ciddi bir sorun olduğunda kullanılabilecek bir yöntem olup, yazımızda resetleme kullanarak format atmayı ifade edeceğiz.

Öncelikle format işlemi nedeniyle telefonunuzda bulunan dosyalar silineceği için önemli verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Yedekleme yapabilmek için iTunes, iCloud gibi bulut servislerinden yararlanabilirsiniz.

İşleme başlayalım:

İlk olarak cihazınızdan Ayarlar bölümüne girin ve oradan Adınız > Bul bölümüne girip iPhone’umu Bul özelliğini kapatınız. Eğer Mac cihazı kullanmaktaysanız Finder’ı açınız ve MacOS Mojave veya önceki sürüm bulunan bir Mac cihazında iTunes açınız.  Ardından iPhone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız ve aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntülenmekteyse onay verdikten sonra aygıtınız çıkacak olup, yedeklemediğiniz bir şey kalmadığında da  iTunes veyahut Finder’daki iPhone’a Geri Yükle seçeneğine tıklayarak komut veriniz.  Çıkan onay kutusunda da Geri Yükle’yi seçiniz. Uygulanacak olan işlem bilgisayar performansınız ve internet hızınıza göre değişkenlik gösterecektir. İşlem sonunda aygıtınız tamamen silinerek en güncel IOS sürümü yüklenecektir.

Etiketler: ,
Telefonun Hayatı Kolaylaştıran Yönleri
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)