iPhone Telefonda Müzikleri Zil Sesi Olarak Ayarlama İşlemi

Fahri Gün 11 Nis 2020 Mobil 386  0

Bu yazımızda iPhone marka akıllı telefonlarda müzikleri nasıl zil sesi olarak ayarlayabileceğinize değiniyoruz.

iTunes 12 sürümü çıktıktan sonra mağaza yönlendirmesi daha fazla ön planda tutulmakta. Bu durumda iTunes üzerinden zil sesi yapma olanağı kısıtlanmakta. Yine de iTunes 12 öncesi sürüm kullananlar için de yenisini kullananlar için de zil sesi ayarlamak için yöntemler bulunuyor.

.m4r edinin

İlk etapta .m4r formatında 40 saniyelik parça indirmeniz gerekiyor. Bunun için kullanabileceğiniz pek çok internet sitesi ve araç bulunuyor ancak güvenilir olanları kullanmaya özen gösterin. .m4r formatındaki şarkımızı bilgisayara indirdikten sonra şarkıyı zil sesi olarak ayarlayabilmek için kullanabileceğiniz belli başlı iki yöntem bulunuyor. Bunlardan biri iTunes bağlantısından yararlanmadan zil sesi değiştirmek. Bunun için bir programdan yardım almamız gerekiyor.

CopyTrans

İlk olarak CopyTrans uygulamasını indiriyoruz. Apple’ın sürücülerinin yüklü olduğundan emin olduktan sonra uygulamayı yükleyip çalıştırıyoruz ve telefonu bilgisayara bağlayıp Bu Bilgisayara Güven komutunu veriyoruz. CopyTrans üzerinden uygulamayı çalıştırıp CopyTrans Manager bölümünü kuruyoruz ve Start tuşu ile uygulamayı başlatıyoruz.Uygulama açıldığında telefonunuzu bulacaktır ve sol üst kısımda melodiler kısmı gözükecektir. Oraya tıklayıp açın ve alt kısımdaki alana yaptığınız 40 saniyelik melodiyi sürükleyin. Ardından Yenile / Güncelle komutunu veriyoruz ve dosya aktarımını gerçekleştirerek iPhone cihaza aktarıyoruz. Sonrasında iPhone ayarlarından Sesler kısmına girip zil seslerinden yüklediğiniz müziği seçiyorsunuz. Böylece iTunes kullanmadan işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

iTunes

iTunes kullanarak işlem yapabilmek için de ilk olarak müziği bilgisayarınıza indirdikten sonra iPhone cihazınızı kablo ile bilgisayara bağlayın. Etkileşimi gerçekleştirdikten sonra iTunes’i açtığınız zaman telefon ikonunun geldiğini de görürsünüz. Sonra da sol alt kısımda bulunan Ses Tonları bölümüne gelin ve indirdiğiniz şarkıyı buraya sürükleyin. iPhone telefonunuzda zil sesi kısmına gelip indirdiğiniz müziği görüntüleyin. iTunes’tan hangi şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız bulun ve üzerine gelip sağ tıklayarak bilgi ver komutunu verin. Ardından açılan pencereden seçeneklere girip başlama ve durdurma sürelerini ayarlayın. Şarkının hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız onu girdikten sonra aynı şarkıya tekrardan sağ tıklayıp AAC oluştura gelin ve aşağıda beliren 40 saniyelik yeni sürümü Windows Gezgini veya Finder üzerinde gösterip dosya formatını M4R biçimlendirmesine çevirin. 40 saniyelik zil sesi yapacağımız şarkıyı iTunes üzerinden iPhone telefona zil sesi olarak atayarak işlemimizi tamamlıyoruz.
Etiketler: ,
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)