iPhone 8

iPhone 8 Tedarik Süreci için Şok İddia

ibrahim KIZILIRMAK 28 Haz 2017 Mobil 528  0

Akıllı telefon devi Apple’ın yeni modeli olacak olan iPhone 8 akıllı telefonları için geri sayım hızlanmaya başladı. Yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda da kısa aralıklarla bilgiler gelmeye başladı. OLED ekran kullanacağı, ön panelinin tamamen ekrandan oluşacağı, parmak izi sensörlerinin ön panelde yer alması, 3D çift arka kameralarının kullanılması gibi birçok iddia gündeme gelirken yeni seri akıllı telefonların üretim süreçleriyle ilgili olarak yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Tüm bu özellikler içerisinde bazı detayların üretimi geciktireceği de konuşuluyor. Yayınlanan son raporlarda bu durumu kanıtlar nitelikte.

iPhone 8 Sınırlı Üretimde Kalabilir

Yayınlanan son rapora göre iPhone 8 akıllı telefonlarının OLED ekran üretiminde sıkıntılar yaşandığı ve bu nedenle üretimde gecikmeler olduğu belirtiliyor. Eylül ayında çıkması beklenirken yeni seri akıllı telefonların parça tedariklerinde sorunlar yaşadığı gecikmenin de bundan kaynaklı olduğu belirtiliyor. Rapora göre gerçekten Eylül ayına yetiştirilecek olsa da iPhone 8 modeli beklendiği kadar çok üretilemeyecek. Özellikle ekran kısmında yeteri kadar üretim yapılamadığı konusunda gelen bilgilerle beraber, Eylül ayında sadece 3-6 milyon arasında telefon üretilebileceği belirtildi.

iPhone 8

Standart olarak 50-60 milyon satış yakalayan iPhone serilerini düşünecek olursak, iPhone 8 modelinin sadece 6 milyon gibi bir rakamla sınırlı kalması ise Apple’ın epey bir sorun yaşayacağını gösteriyor. Stoklarda sıkıntılar yaşayabileceği düşünülen Apple’ın üretimi arttırmak adına bir dizi girişimi olduğu da belirtiliyor. Henüz bu girişimlerin neler olduğu konusunda bilgimiz yok fakat sadece 6 milyon üretim yapılacak olursa çıkış tarihinin gecikebileceği belirtiliyor. Şimdilik belirsizliğini koruyan konu hakkında Apple’ın açıklamaları en doğru bilgiyi verecektir.

Bunun dışında diğer yeni modeller olarak gösterilen iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin ise herhangi bir gecikme durumuyla karşı karşıya kalmayacağı belirtildi. Raporda yer alan bu ifadelere bakacak olursak da iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin OLED ekran kullanmayacağını görüyoruz. Şimdilik Apple’ın doğrulama olmadığı için bilgiler bunlar ile sınırlı. Yeni bir bilgi geldiğinde sitemizde yer vereceğiz.

Redmi Note 7 Serisi İçin Beklenen Güncelleme Aktif Oldu
Oppo Reno 10x Zoom İçin Beklenen Güncelleme Çıktı
Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)