İphone 7 Plus İçin En İyi Kamera Uygulamaları

KLavy3 22 Haz 2017 Mobil 1.840  0

İphone 7 Plus İçin En İyi Kamera Uygulamaları

Apple’ın piyasaya sürdüğü son akıllı telefon olan ve kullanıcılar tarafından takdirle karşılanan İPhone 7 Plus, üstün ekran çözünürlüğü ve kamera çekim gücü ile fotoğraf meraklılarının hayranlığını da kazanıyor. Ancak yine de bununla yetinmek istemeyenler için en uygun ve başarılı iphone kamera uygulamaları, yazımızın devamında yer alıyor. Ancak önce İPhone 7Plus’ın üstün kamera özelliklerinden bahsederek neler başarabileceğiniz üzerinde duralım.

iPhone 7 Plus Kamera üstünlüğü

iPhone 7 Plus, çıkık çift kamera ile dikkatleri üzerine çekmişti. Geniş açılı 12 MP kamerasının yanı sıra 12 MP telefoto kamerası ile fotoğrafı sanata dönüştürüyor. Çift kamera sayesinde profesyonel bir kameradaki gibi bokeh etkisi yapma imkanı doğuyor. Yani çekmek istediğiniz görüntüyü netleştirirken, arka fonu flu hale getiriyor.  İPhone 7 plus’ın kamerası fotoğraf çekiminde,10 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliğinin yanı sıra 2 kat optik yakınlaştırma yapmanızı sağlıyor. Video çekiminde ise yakınlaştırma 6 kata kadar mümkün oluyor.

Gerçeklikten uzak, renk bozulmalarına sebep olan flaş ışığının yerine Kendini ortamın renk sıcaklığına göre ayarlayan 4 LED’li True Tone flaş dikkat çeken bir diğer ayrıntı. 7 MP ön kamerası ile oldukça detaylı fotoğraflar çekmek mümkün. Ön kamerada ayrıyeten retina flaş özelliği de bulunuyor.

Camera+  Ve Pro Kamera Uygulamaları

İOS işletim sisteminin en bilinen kamera uygulaması olan Camera+ kolay kullanımı sebebiyle tercih ediliyor. gelişmiş filtre seçenekleri ile fotoğra çekme veya mevcut fotoğrafları düzenleme imkanı sunan Camera+ ile iPhone 7 Plus kamera özelliklerini en iyi şekilde kullanmak mümkün oluyor:

İPhone 7 Plus’ın göz dolduran kamera özelliklerini kullanarak daha sanatsal veya yaratıcı çekimler yapmak isteyenler için önerilen programlardan birisi Pro Kamera uygulaması. Bu uygulamada iPhone 7 Plus’a özel olarak bir Telefoto modu bulunuyor. Pro Kamera, Vivid HDR ve Low Light Plus modlarıyla en iyi kamera uygulamalarından biri olarak sayılıyor.  Programda ayrıca Video kayıt desteği de yer alıyor.

Photoshop Express

Photoshop Express Uygulaması, Adobe tarafından geliştirilen ve Apple iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir uygulama.  Photoshop‘ u profesyonel olarak kullananların da beğenisini toplayan iphone en iyi ücretsiz kamera uygulamaları arasında sayılan programın “‘Straighten’ and ‘Flip” özelliği oldukça kullanışlı bulunuyor.

MoviePro ve İMovie

Telefoto objektifi ile de uyumlu olarak çalışabilmesiyle dikkat çeken uygulama, daha çok sinematik görüşlü olan videolara yönelik geliştirilmiş. iPhone 7 Plus’ın Telefoto objektifine uyumu sayesinde geniş açıya sahip ve en üst kalitede görüntüler yakalamak son derece kolaylaşıyor.

Bir diğer video düzenleyici uygulama iMovie de ios kamera ayarları arasında bahsedilmesi gereken programlar dahilinde. Video düzenlemede her türlü kapsama sahip uygulamanın kullanımı da oldukça kolay. Ayrıca ek olarak 4K desteğine de sahip.

Halide

Apple için yayınlanan kamera uygulaması Halide iOS işletim sisteminin en ilgi çekici kamera uygulamalarından biri konumunda.  iPhone 7 Plus’ı bir profesyonel fotoğraf makinesine dönüştüren kamera uygulaması, en ince kamera ayarlarını bile manuel yapabilme imkanı sunarken, en canlı ve keskin kareleri yakalamanızı sağlıyor.

Halide uygulaması iPhone 7 Plus kameralarında; iso kontrolü, odaklama ayarlarını değiştirme, , tüm ışık ayarları, RAW modları, shutter kontrolü ve kamera modlarının manuel ayarlaması gibi her özelliğin kontrolünü kullanıcıya veriyor.

Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor
Nokia 2 , 3 Serisine Hard Reset Atma Yöntemi
Galaxy J6 Plus Telefonunda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)