iPhone 12 Serisinde Sık Karşılaşılan Sorunlar

Fahri Gün 02 Ara 2020 Mobil 488  0

Yeni yazımızda kullanıcıların iPhone 12 serisinde sık karşılaşabildiği sorunların neler olduğuna değineceğiz. İşte detaylar…


iPhone 12 Apple’ın yeni akıllı telefon serisi ve hakkında bazı hata raporları bulunuyor. Bu yazımızda sizlere iPhone 12 sahiplerince sıkça karşılaşılan bazı sorunlara değineceğiz. PiunikaWeb kaynaklı bilgilere göre iPhone 12 kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlar şu şekilde:


Mesaj ve Bildirim Gelmemesi


Pek çok kullanıcı mesajları ve bildirimleri bazen alamadıklarını, yeni bir mesaj geldiği zaman bildirim gelmeyebildiğini rapor etti.


Batarya Sorunu


iPhone 12 telefonunun bataryası ile ilgili olarak bazı raporlar bulunuyor. Söz konusu sorunlardan sık karşılaşılanı telefonun aşırı ısınması. Kullanıcılar aynı zamanda bazı etkinleştirememe sorunlarının bulunduğunu da beyan ediyor.


Hoparlörde çatırtı sesi ve kilit ile klavye sesi sorunu


Bu iki sorun da Apple tarafından henüz onaylanmadı. Hoparlörde çatırtı sesi sadece iPhone 12 Pro telefonu için rapor edilmekteyken kilit ile klavye sesi sorununun ise tüm iPhone 12 serisinde geçerli olduğu iddia ediliyor.


Yazılım güncellemeleriyle çözüyor


Apple şirketi iPhone 12 serisinde ortaya çıkan sorunları çözebilmek için yazılım güncellemeleri yayınlıyor ve görüntülü konuşma uygulamasında meydana gelen bozuk görüntünün ve mikrofon tarafında yaşanan bir hatanın önüne de 30 Kasım 2020’de yayınladığı güncellemeyle geçmişti. Aynı zamanda 1 Aralık 2020 tarihinde yani hemen bir gün sonra bir güncelleme daha yayınlayarak sosyal medya uygulamalarının daha iyi kullanılmasını sağladı. Muhtemelen yukarıdaki iki ana sorunla ilgili olarak da yakın zamanda bir güncelleme yayınlandığını görebiliriz.

Etiketler:
WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)