iOS Ekran Görüntü Kaydı Canlı Yayın

iOS Ekran Görüntü Kaydı Canlı Yayın Özelliği Alıyor

ibrahim KIZILIRMAK 13 Tem 2017 Teknoloji 838  0

Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında doğrudan kullanacağı işletim sistemi olarak bilinen iOS 11 işletim sisteminin yenilikleri sürekli olarak gündeme gelmeye devam ediyor. iOS 10 ile karşılaştırdığımızda açık ara önde gösterebileceğimiz yeni işletim sisteminin 100’ün üzerinde değişiklik ve yeni sistemle beraber geleceği WWDC 2017 tanıtımından sonra sürekli olarak konuşuluyor.

Yeni işletim sisteminin baştan sona değişen yapısı genel kullanımlarında bir hayli kolaylaşmasını sağlamakta. iOS 11’in bu şekilde hem kullanımı kolaylaştıran hem de en çok sevilen yeniliklerinden birisi de ekran kaydı özelliği olmuştu. Son seriye getirilen özelliklerle beraber artık iPhone ve iPad cihazlarından ekranda yaptığınız işlemleri video olarak kayıt altına alabiliyordunuz. Şimdi ise bu özelliğe yeni bir eklenti daha geldi.

iOS 11 Ekran Kaydı Canlı Yayın Sistemi

Son gelen düzenleme sonrasında sadece ekran kaydının kaydedilmesi değil, aynı zamanda canlı olarak yayınlanması da sağlanacak. Yeni özelliğin kullanımı için şu an denemeler devam ediyor olsa da iOS 11 beta 3 sürümünden sonra gelen yeni özelliğinin şimdiden ortaya çıktığını da belirtelim. Geliştirilmelerin tamamlanmasıyla beraber markanın yeni beta sürümlerinde ya da final sürümünde özelliği yayınlaması bekleniyor.

iOS Ekran Görüntü Kaydı Canlı Yayın

Ekran kaydı canlı yayın tuşunun üzerinden çalışması beklenen yeni özellik için canlı yayının doğrudan paylaşımının nasıl olacağı, sosyal medya uygulamalarından yayın yapmanın mümkün olup olmayacağı gibi konuların kararlı sürümden sonra belli olması bekleniyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları için sevilen bir özellik olarak öne çıkacak olan yeni ekran kaydı canlı yayın imkanının, iOS 11 serisinin en sevilen özelliklerinden biri olacağı kesin. Yeni özelliğin kararlı sürümü geldiğinde sitemizden kullanım ve püf noktalar için detaylı bilgiler paylaşacağız. Şu an için Apple’ın bu konu üzerinde yapacağı çalışmaları beklemekteyiz.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)