IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Fahri Gün 20 Eki 2020 Mobil 428  0

Yeni yazımızda IOS işletim sisteminde downgrade hususuna değinecek, IOS Beta 14 sürümünden nasıl IOS 13’e dönülebileceği hususunda bilgiler vereceğiz.


iOS 14 Beta güncellemesini uygulayan kullanıcılardan bazıları memnun kalmayıp eski iOS sürümüne geçmek isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda sürüm düşürme yani downgrade uygulama işlemi mümkün oluyor.


Downgrade


iPhone cihazınızı IOS işletim sisteminin önceki sürümüne döndürebilmek için iPhone yazılım dosyası ipsw’ye ihtiyacınız var. Bunun için iPhone modelinize uygun ipsw sürüm dosyasını bulup indirmeniz gerekiyor. İndirmeyi yaparken güvenilir bir kaynak kullanmaya kesinlikle özen gösteriniz. IPSW indirmesini bitirdiğinizde iPhone telefonunuzu Lightning USB veya Lightning USB-C kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayınız. iTunes programı da kendiliğinden açılacaktır. Eğer iPhone telefonunuzu ilk kez bilgisayara bağlıyorsanız da Bu Bilgisayara Güven uyarısını onaylayarak geçin.


iTunes


iTunes içerisinden sol üst kısımdaki telefon simgesine ve sonrasında Aygıtlar bölümünün altında bulunan iPhone’nunuza tıklayınız. Shift tuşuna basılı tutup iPhone’u Geri Yükle komutunu veriniz. Şimdi de inen ipsw dosyasını seçin ve Aç’a tıklayıp iPhone’nuza yükleneceği belirtilen sürümü kontrol edip Geri Yükle butonuna dokunarak onaylayın. Parola ekranı çıkabilir ve bu normaldir. Parolanızı girdikten sonra iPhone telefonunuz yeniden başlatılana kadar bilgisayarınıza bağlı olarak kalmalı ve IOS 13 karşılama ekranını gördüğünüze emin olmalısınız. Söz konusu ekran geldiğinde iPhone telefonunuzun bilgisayarla olan bağlantısını artık kesebilirsiniz.


Yedeği Yükleyin


Geri dönüş işlemini yapmanızın ardından iCloud veya iTunes üzerinden yedeği geri yükleyin. Eğer iCloud yedeği aldıysanız iCloud’dan Geri Yükle komutunu verin.

Etiketler: , ,
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)