iOS 13.4 Sürümünde Bulunan Açık Korkutuyor

Fahri Gün 28 Mar 2020 Mobil 472  0

iOS 13.4 işletim sistemi sürümünde bir yazılım açığı bulunuyor. Kullanıcıların söz konusu yazılım açığına karşı dikkatli olması gerekiyor.

Günümüzün en fazla kullanılan işletim sistemlerinden iOS sürekli olarak güncelleniyor. iOS 13.4 güncellemesi de iPhone SE ve sonrası tüm Apple akıllı telefonlar için gelmişti. Fakat bu güncellemenin önemli bir güvenlik açığının bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

VPN Açığına Dikkat

Son gelişmelere göre iOS 13.4’te VPN tarafında güvenlik açığı bulunmakta. Söz konusu açık, VPN’lerin kullanıcıların iPhone cihazından geçen tüm trafiği şifrelemesini engellemekte. Bu yüzden de VPN uygulamaları kullanıcıların verilerini açığa çıkarmakta. ProtonVPN tarafından iOS 13.3.1’den beri bulunan bu hata daha önce Apple’a bildirilmişti. Fakat iOS 13.4 sürümünde yeniden devreye giren hatayı giderebilmek için kullanıcıların da atabileceği bazı adımlar bulunuyor.

Bu Adımları Uygulayın:

İlk olarak herhangi bir VPN sunucusuna bağlanıp sonrasında uçak modunu açın. Uçak modunu açtığınız zaman tüm internet bağlantıları kapatılacak ve VPN bağlantısı geçici olarak kesilecektir. Sonrasında uçak modunu tekrar kapatıp VPN uygulaması ile bağlantınızı kurabilirsiniz.
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)