İOS 11’in Özellikleri Nelerdir?

KLavy3 22 Haz 2017 Mobil 581  0

İOS 11’in Özellikleri Nelerdir?

Apple, WWDC 17 etkinliğinin açılış gününde merakla beklenen iOS 11 sürümünün tanıtımını yaptı. iOS 10’un yerini alacak olan iOS 11 güncellemesi; iPhone 5s, iPhone 6 ve 6s, İPhone 6 Plus ile 6s Plus,  iPhone 7, iPhone 7 Plus akıllı telefonlar ile iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2-3-4 modelleri, iPad Pro ve 9.7 inç iPad Pro tabletlere geliyor. Tanıtımı yapılmış olsa da Eylül ayına kadar kullanıcılar iOS 11’i beklemek durumunda.

Dijital Asistan Siri Çağ Atlıyor

Apple kullanıcılarının dijital asistanı Siri, ios 11 güncelleme ile daha da akıllı hale geliyor. Kullanıcının alışkanlıklarını öğrenecek olan Siri cihaz ve programlar arasında daha iyi bir bütünleşme sağlayacak. Kullanıcının İOS, üzerinden olduğu kadar watchOS, tvOS ve iCloud’da yaptığı çalışmaları inceleyerek bunlara bağlı öneriler geliştirecek.

Artık paranızı cep’ten yollayın

iOS 11 sürümünde kullanıcılar para transferi de yapabilecekler.  iMessage üzerinden Apple Pay ile birbirlerine para gönderebilme imkanına sahip oluyorlar. Ayrıca iMessage senkronizasyonunun sağlanması ile birlikte, artık iPhone’dan silinen mesajlar direkt olarak MacBook’tan da silinecek.

Müzik Ve Kamera Güncellemeleri Yer Alıyor

Apple Music’in İOS11’deki yeni sürümü, arkadaşlarınızın ne dinlediğini görmenizi sağlayacak. Çekilen fotoğraflar arasından en iyi olanı fotoğraflar uygulaması arasından seçebilme imkanı sunan Live Photos özelliği de İOS11 ile geliyor. Loop özelliği isayesinde ise Live Photos’ları tekrar tekrar oynatabilmek mümkün oluyor.

iOS 11 ile iyileştirilen kamera uygulamalarının yanı sıra, çekilen fotoğrafların daha az yer kaplaması sağlanıyor.

Alışverişte Kimler Var?

Yeni sürüm iphone işletim sistemi ile, Apple Maps uygulaması da güncelleniyor. Daha iyi bir navigasyon deneyimi sunan harita uygulamaları, alışveriş merkezleri ve hava alanlarının içini görebilme imkanı sunacak. Ancak bu uygulama belirli ülkelerde çalışacak. Sürüş güvenliği anlamında da Navigasyon, Apple Car modu ile mesaj ve arama bildirimlerini gizliyor ve dilerseniz ulaşmaya çalışanlara otomatik cevap verebiliyor.

App Store Yeni İmajıyla Geliyor

İOS 11 sürümünde App Store da değişimden yana nasibini fazlaca almış görünüyor. Tasarımı baştan aşağıya değişen App Store uygulaması daha modern bir görünüme kavuşturuşmuş. Artık daha fazla uygulama önerecek olan App Store’daki uygulamaların ön izlemeleri de oldukça iyi görünüyor. Eklenen “Bugün” bölümü, o gün için yeni olan içerikleri gösterecek. Yorum ve puanlama bölümleri ise daha görünür kılınmış.

Kontrol Merkezi Ve AR Teknolojisi

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ARKit İOS11 ile hayatımızdaki yerini alacak. Kamera uygulamasını kullanarak gerçek görüntü ve sanal görüntüyü birleştirme imkanı sunacak olan ARKit, en merak edilen ios 11 özellikler sıralamasında başı çekiyor.

iOS 11 ile güncellenen kontrol merkezi simgeleri tek sayfada toplayarak her şeye kolay erişim imkanı sunuyor. Simgelere kuvvetle dokunulduğunda 3D Touch sayesinde detaylı denetimlere de ulaşmanın yolu açılmış durumda.

Apple, ev uygulamasına iOS 11 ile ses sistemlerini de eklemiş. AirPlay 2 özelliği ile çalışan bu uygulama ile evde bulunan tüm uygulama destekli hoparlörleri telefondan yönetebilmek mümkün oluyor.

Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor
Nokia 2 , 3 Serisine Hard Reset Atma Yöntemi
Galaxy J6 Plus Telefonunda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)