iOS 11 yüklü iPhone 8’in görüntüsü nasıl olacak?

KLavy3 22 Haz 2017 Mobil 581  0

iOS 11 yüklü iPhone 8’in görüntüsü nasıl olacak?

 

İOS 11 İphone 8 ile birlikte harika bir deneyim sunacak

Yayınlanan yeni bilgiler, alınan yeni haberler ışığında İphone 8’in yeni görüntüsünün en önemli özelliğinin,  tamamen ekrandan oluşacağı bilgisi verildi.Büyük ihtimalle OLED ekran kullanılacak İphone 8 modelinin ekran boyutunun 5.8 inç olması bekleniyor. Bu bilgiler ışığında, yayınlanan son görsellerde İOS 11 sisteminin İphone telefon modelinde nasıl görüneceği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Apple şirketinin uzun zamandır AR çalışmaları yaptığı iddaa ediliyordu. İOS 11 tanıtımıyla birlikte Apple şirketinin bir sonraki İphone modelinde AR uygulamalarına odaklanacağı anlaşıldı. İphone 8’in AR uygulamaları konusunda harika bir deneyim yaratacağı beklenmesinin nedeni ise, dikey yönlü olan iki kamerası.

İOS 11 ve İphone 8 kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?

Akıllı telefon piyasasının en iyi modellerinden biri hiç kuşkusuz İphone cihazlardır. Yıllardır Android ve İOS işletim sistemleri arasında devam eden kıyasıya rekabet ise işin en renkli kısımlarından biri. İOS tarafı İOS 11 sürümü ile birlikte Android işletim sisteminden tamamen farklılaşıp, kullanıcıyı çok şaşırtacağını bizlere göstermektedir. Tanıtım esnasında sunulan görsellerde İOS 11 işletim sistemini, İphone 8 modelinin büyük ekranına tam entegre edilmiş olarak görmekteyiz.

Yayınlanan raporlarda, telefonda bulunan 3D çift ön kamera özelliğinin, göz tanıma sistemi için kullanıldığı görülmektedir. Göz tanıma sistemi yeni bir özellik olarak görülse de  diğer model telefonların yeni modellerinde de artık yaygın olarak kullanılan ve kullanılacak bir özellik. Bu yıl yeni çıkan modellerde mevcut bulunan, çerçevesiz ekran özelliğine Apple şirketi İphone 8 modeliyle katılacak gibi görünüyor. Şu an için en büyük soru işareti, Touch ID uygulamasının nerede yer alacağı olarak görülüyor. Bu konuda ise İphone tarafı bizi ilerleyen zamanlarda bilgilendireceğini ve kullanıcıların merakını gidereceğini söylemektedir.

Yeni İphone  model cihazın en önemli özelliklerinden biri de ana ekran tuşunun ön taraftan kaldırılmış olarak görülmekte olmasıdır. Ekran/Kasa oranı eski modellerinde yüzde 65 olarak görülen İphone , bu modelle birlikte oranı  yüzde 80’in üzerine çıkaracak gibi görünüyor. Ekran/Kasa oranı eleştrilen İphone, böylelikle kullanıcılara ergonomik bir kullanım sunacağını göstermekte. Hem ekran boyutunun 5.8 olması hemde ekran/kasa oranı sosyal medya kullanımı ve video izleme konusunda kaliteli bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor diyebiliriz.

İOS 11 Özellikleri ve iyileştirmeleri

İphone 7 modelinde kamera konusunda belirli bir iyileştirme hissetmiştik. Apple şirketi, yeni sunacağı model de kamera konusunda kaliteyi daha ileri seviyeye taşımış gibi görünüyor. İphone model cep telefonu kullanıcılarının, kamera konusunda hep iyileştirme yapılmasını istemesi şirketin donanımsal politikalarını etkilemiş diyebiliriz. Yeni model de bulunan, İOS 11’in tam desteklediği kamera ile 3D video çekimi gerçekleştirebiliyor olacağız. Bu özellik video çekimi konusunda tam anlamıyla profesyonel çekimler yapılabileceği anlamına gelmektedir. Günümüzde kullanıcıların tüm fotoğraf ve video işlemlerini basit veya profesyonel bile olsa telefonlarından hallettiğini düşünürsek, bu yeniliği sevindirici bir haber olarak görebiliriz. Son olarak İOS 11 sisteminin İphone 8 modeli ekranında tam entegre edilmiş ve kompakt olarak çalıştığını gördüğümüzü söyleyebiliriz.

 

Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor
Nokia 2 , 3 Serisine Hard Reset Atma Yöntemi
Galaxy J6 Plus Telefonunda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)