İOS 10 İle Gelmesi Beklenen Özellikler

NETHANESİ 14 Nis 2016 Teknoloji 789  0

Çeşitli yabancı haber kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre iOS 10 ile gelmesi mümkün olabilecek özellikleri sizler için derledik . Edindiğimiz bilgilere göre Apple İos 10 sürümünde fotoğraflar ve kameraya yeni özellikler kazandırmaya çalışıyor.

 İOS 10 İle Gelmesi Beklenen Özellikler

İos 10 ile gelecek fotoğraflar uygulamasında fotoğrafların EXIF özelliklerine bakabilme ve düzeltme seçeneğini olacak. Bunun yanı sıra mevcut olarak var olan fotoğraf sınıflama özelliği gelişecek , yani gelecek olan güncelleme ile fotoğraflarınızı sadece favori olarak değilde çeşitli kategorilerde sınıflandırabileceksiniz.

Apple kısayollar ile kullanıcılara daha iyi bir izlenim sağlamak amacıyla kontrol merkezi gelecek olan yeni İOS güncellemesi ile daha fazla işlev kazanacak. Yeni gelecek kontrol merkezine yeni kısayollar eklenebilecek ve kısayolların yerlerini değiştirebileceksiniz.

Daha çok iPad cihaz kullanıcılarını ilgilendiren çoklu kullanıcı desteği İos 10 ile gelmiş olacak. Bu özellik ile iPad üzerinde kullanıcıların sadece sahip olabileceği özel alanlar oluşturulabilecek . Bu özel alanlarda sadece kullanıcılar kendi içeriklerine ulaşabilecek.

İpad cihazlar için yeni gelecek ios güncellemesi sayesinde standart hava durumu uygulaması gelmesi bekleniyor.

Kamera için geliştirilen yeni özelliklerden birisi ise , çeşitli ürünlerin barkodları tarandıktan sonra ürün ile ilgili , kalori , fiyat ve ağırlık gibi bilgiler sizler için listelenebilecek . Dilerseniz listelenen bilgileri kaydedip karşılaştırabilir isterseniz sosyal medya aracılığı ile arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Yeni gelecek ios 10 güncellemesi ile gelmesi beklenen diğer özelliklerden birisi ise hızlı arama özelliği . Favori olarak seçilmiş kişileri arama klavyesine ekleyerek tek bir dokunuş ile hızlı arama yapabilecek , mesaj atabileceksiniz.

İOS 10’un ne zaman geleceği belli değilken birçok yabancı kaynaklarda iPhone 7 ile birlikte gelebileceğinden bahsediliyor. Bizim yazmış olduğumuz özelliklerden hangisi ya da hangileri ios 10 ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)