iOS 10.3.3

iOS 10.3.3 Pil Performansı Nasıl?

ibrahim KIZILIRMAK 22 Tem 2017 Mobil 1.073  0

iOS işletim sistemi yeni nesle geçiş yaptı. iOS 11 işletim sistemiyle beraber artık mobil işletim sisteminin yeni nesle geçtiğini rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Her konuda daha başarılı bir işletim sistemi olan iOS 11 işletim sisteminin kararlı sürümünün çıkışına kadar iOS 10 işletim sisteminin de gelişimi son buldu. Son olarak iOS 10.3.3 sürümünün yayınlandığını gördük. Apple’ın iOS 11 işletim sistemine geçmeyen iOS 10 serisinde kalacak olan kullanıcılar için son güncellemesi olan iOS 10.3.3 işletim sisteminin nasıl özelliklere sahip olacağı da beta sürecinden beridir merak ediliyordu. Yeni sürümün yayınlanmasının ardından da tüm sorular cevap bulmuş oldu.

iOS 10.3.3 Performansı Nasıl?

Yeni işletim sisteminin performans iyileştirmeleri ve genel güvenlik iyileştirmeleri konusunda hiçbir yenilik getirmemesi kullanıcıların iOS 10.3.3 performansını merak etmesine neden oldu. Öyle ki yeni işletim sisteminin herhangi bir yeniliği yok. Bu durumda tabi ki merak edilen performans değişikliği. Performans konusunda da en çok üstünde durulan konu pil tüketim konusu olarak karşımıza çıkıyor. Eski sürümlerde pil sorunu yaşanması nedeniyle bu sürümle beraber pil sorunu yaşanıp yaşanmayacağı ilk araştırılan konu oldu.

Bu konuda yapılan testler ise beklentileri adeta tam tersi yöne çevirdi. Yapılan testlerin sonuçlarına bakacak olursak iOS 10.3.3 sürümüyle beraber çözüldüğü belirtilen pil sorunlarının pek de çözüldüğü görülmüyor.

Bunun yerine bir önceki sürüme göre pil tüketiminde ciddi bir sorun olduğu görülüyor. iOS 10.3.3 sürümüyle beraber pil tüketiminin daha kararlı olması beklenirken testlere göre iPhone akıllı telefonlarda çok düşük de olsa pil tüketiminin arttığı görülüyor. Tabi ki bu testler geliştiriciler tarafından yapılan testler olarak karşımıza çıkıyor. Doğrudan Apple tarafından paylaşılan testler olmadığı için bu testleri kullanıcı deneyimleri olarak da değerlendirebiliriz.

Kullanım testleri olarak değerlendirebileceğimiz testlerle beraber iOS 10.3.3 pil konusunda istenen değeri vermediğini görüyoruz. Konu hakkında Apple tarafından bir açıklama gelmiş değil. Bundan sonra bir güncelleme gelmeyeceğini de düşünecek olursak iOS 11 sürümüne geçemeyecek iOS 10 serilerinde kalan iPhone modellerini kullanacaklar için bu sorun ciddi bir sıkıntı olabilir.

Etiketler: ,
Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)