İnternet Sitesini Üst Sıralara Çıkarmanın Yöntemleri

Fahri Gün 14 Ağu 2017 İnternet 880  0

İnternet sitenizi üst sıralara çıkarabilmek için meşakkatli bir yol sizi bekliyor. Öncelikle şunu ifade edelim; Bir internet sitesinin sadece içerik eklenerek yükselmesi oldukça zor. Elbette bir internet sitesini yükselten asıl şey içeriklerin kalitesi ancak sadece içerik ekleyip beklemek kafanızdaki projelerin oluşmasına yani başarıya gitmenize engel olacaktır.

Önce Şablon Sonra Uygulama

Sitenizi yükseltmek için çalışmalara başlamadan önce ilk olarak kafanızda bir şablon oturtun. Bu siteyi açarken ki amacınız ne ve bunun için neler yapmalısınız? Bu konuda kafanızda projenizi oturttuktan sonra planınız doğrultusunda bıkmadan usanmadan ilerleyin.

Takip ve Hamle

Sitenizi ilk olarak takip mecralarına kaydetmeye başlayın. Bundan kastım örneğin sitenizin Alexa’da durumunu sürekli görebilmeniz ve başarı yolunda ne durumda olduğunuzu gözlemlemek için Alexa kodunu sitenize ekleyin. Sitenizin alt bölümünde bulunan Alexa kodunda sıranız yazar. Global sıranız ilk etapta çok çok fazla olacaktır ancak dert etmeyin. Nede olsa daha yolun başındasınız.

Aynı zamanda sitenizi Google Analytics ve Google Webmaster Tools servislerine kayıt edin. Bu iki sisteme de kaydolduktan sonra bir site haritası hazırlayın. Site haritanızı Google Webmaster Tools bölümünden Google’a yollayın. Bu, yazacağınız içeriklerin index almaya başlayacağı anlamına geliyor. Eğer yine index almaz ise Google gibi getir özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Düzenli ve Özgün İçerik

İşin en önemli kısmı sitenize düzenli olarak özgün içerik eklemektir. Site haritamızı gönderdikten sonra artık içerik eklemelerini düzenli ve özgün bir hale getirip yolumuza devam etmeliyiz. İlk etapta uzun süre beklediğiniz hiti alamayabilirsiniz. Bu özellikle de mücadele ettiğiniz kategori ile doğru orantılıdır. Eğer zor bir alan seçmişseniz siteniz de yeniyse bu zorlu alanda ilerlemek için çok daha fazla uğraşmanız gerekiyor. Hit alamadıkça mücadeleyi bırakmadan düzenli ve özgün içerik eklemeye devam edin. Yazılarınız uzun ve benzersiz yazılar oldukça değeriniz yükselecektir.

Backlink Çalışması

Sitemize içerik doldurmaya başladıktan sonra sıra geldi backlink çalışmaları ile değerimizi arttırmaya… Bunun için forumlarda backlink hizmeti sağlayan güvenilir kişiler ile anlaşabilirsiniz. Veyahut kendiniz forumlarda tanıtım yazıları yazarak, bazı internet siteleri ile tanışıp tanıtım yazıları yayınlayarak veya karşılıklı backlinkler yaparak referanslarınızı arttırmaya çalışabilirsiniz.

Seo Çalışması

İşinde uzman Seo çalışanları ile irtibat kurarak, hedeflerinizi anlatarak Seo hususunda çalışmalar yaptırabilirsiniz.

Sabır Sabır Sabır

Ve son olarak şunu söyleyelim Google’da yükselmek oldukça zor ve sizin gibi pek çok kişi yükselmenin planlarını yapıyor. Bu iş için ya büyük bir yatırımınız olmalı yani editör, Seo gibi çalışmaları yapmak için çalışan tutmalısınız ya da kendiniz ciddi bir zaman harcayarak sitenizi durmadan yükseltmeye çalışmalısınız. Düzenli ve özgün içerik işin en önemli noktasıdır ve doğru Seo çalışmalarıyla da zamanla istediğiniz noktalara varabilirsiniz. Ancak yazıda da ifade ettiğim üzere sitenizin kategorisi ne kadar zorsa işiniz o kadar meşakatli ve masraflıdır.

Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)