İnternet Sitenizde 500 Internal Server Hatası Alıyorsanız Bunlara Dikkat !

Fahri Gün 19 Mar 2020 İnternet 286  0

Eğer internet sitenizde 500 Internal Server şekilnde hata çıktığını görüyorsanız bu durumda alabileceğiniz bazı önlemler var.

İnternet sitenize bazen hiçbir müdahalede bulunmasanız dahi erişmeye çalıştığınızda 500 Internal Server hatası alabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle sunucu kaynaklıdır. Bu yüzden host destek ekibinizle irtibata geçmeniz çoğu zaman sorununuzu çözecektir ancak istisnai durumlarda aşağıda bahsedeceğimiz yöntemleri kullanarak da 500 Internal Server Hatasını internet sitenizden defedebilirsiniz.

İzinleri Kontrol Etme

Dosya izinleri üzerinde yapacağınız bir kontrol sorunu çözebilmeniz açısından önem teşkil etmektedir. Çünkü 500 Internal Server hatası son zamanlarda dosya izinlerinde bir değişiklik yaptıysanız bundan kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda dosya izinlerini doğru olarak girmeniz sitenizin olağan şekilde devam edebilmesi adına önem arz etmektedir.

Teknik Destek

500 Internal Server hatasının en kısa yoldan ve kesin çözüm yolu Hosting şirketinizdeki teknik destek ile iletişime geçmektir. Çoğu zaman sitenizde 500 Internal Server hatasının çıktığını ve sizin herhangi bir değişiklik yapmadığınızı belirtmeniz dahi sorunun çözülmesi için yeterli görülmektedir. Bu gibi durumlarda host üzerinde yapılan bir değişiklik ile site yayınına kaldığı yerden devam edebilir. Ancak bu noktada hosting şirketinizin kalitesi epey önemlidir. Bu sebeple çok ucuz host paketleri sunan ancak kalitesiz bir hizmet veren şirketlerdense mümkünse biraz daha pahalı ancak iyi hizmet veren Hosting firmalarını tercih edin.

Kaynak Kullanımını Kontrol Edin

Eğer sunucunuzda kaynak kullanımı üst limite dayandıysa o halde 500 Internal Server hatası meydana gelebilir. Bu yüzden eğer bu şekilde bir hata alıyorsanız bellek limitini mutlaka kontrol edin.
Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)