Intel HD Graphics Güncellemesi Yapma Yöntemi

Fahri Gün 02 Tem 2020 Bilgisayar 612  0

Yeni yazımızda Intel HD Graphics paylaşımlı grafik kartınız için gelen güncellemeleri nasıl uygulayabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

İlk olarak grafik kartınıznı mevcut sümrümünü ve en son hangi yıla ait güncelleme aldığını nasıl öğrenebileceğiniz konusuna değinelim: Bilgisayar simgesinin üzerine gelip sağ tıklayın ve ardından Yönet komutuna tıklayın. Açılan bölümden Aygıt Yöneticisine girin. Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünün altında sisteminizde bulunan grafik kartlarını görüntüleyiniz. Intel HD Graphics’e sağ tıklayıp Özellikleri seçin ve sürücü sekmesi içerisinden sisteminizde kurulu sürücü sürümü ve sürücü tarihini görüntüleyebilirsiniz.

Güncelleme İşlemleri

Güncelleme yapmak için de ilk olarak Intel’in kendi sitesine girip sunduğu yükleyici ile otomatik olarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunu yapabilmek için Intel Downloads & Support resmi sayfasından grafik bölümüne giriniz. Ardından işlemci neslinize göre seçim yapınız. Sağ kısımda yer alan filtre listesinden de sisteminizde kurulu olan işletim sistemini seçebilirsiniz. İşlemci neslini bulup seçtikten sonra sayfada çıkan indirme listesine girip sisteminize en uygun olan sürümü seçin ve indirmeye başlayın. İndirip çalıştırdıktan sonra Intel HD Graphics güncellemesi otomatik olarak yüklenecektir.
Etiketler:
Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)