İntagram Nedir ? Bilmeyenlere Nethanesi Açıklıyor :)

KLavy3 17 Haz 2017 Mobil 421  0

INSTAGRAM NEDİR?

Iphone telefon ile hayatımıza giren Instagram, çevrim içi anlık fotoğraf paylaşımları ile her yaş arasında hızla yayılarak kendine sosyal mecralarda geniş yer buldu. Her an kısa sürede fotoğraf paylaşmamızı sağlayan bu uygulama kendini geliştirerek yoluna devam etti.

Neler Değişti

Sadece Iphone ile kullanıla bilinirken tüm androit telefonlara geçerek ilk adımı atmış oldu, daha sonra facebook ile bağlantı oluşarak kendine hem yeni kullanıcılar edinmeyi sağlamış hem de facebook kullanıcıları için daha kolay bir adaptasyon olmuştur.

Daha sonraki adımlarda ise fotoğraf paylaşımın ötesine geçerek kendi formatında mesajlaşmaya iletişime olanak sağlamıştır. Yakın zamanda da yapılan güncelleme ile simgesini değiştirmiş kendisine bambaşka bir görüntü vermiştir. Şuan da facebook kullanıcıların birçoğu Instagram’a geçerek daha hızlı ve pratik bir şekilde paylaşımlarını görüyor. Takip etme seçeneği ise tercihi daha seçilebiliyor kılıyor. Diğer sosyal ağlarda reklam, gereksiz içerikler sıkça karşıma çıkarken Instagram’da ise sadece arkadaş ve tanıdıklarımızın paylaşımlarını görebiliyoruz. Elbette ki reklam yapmak isteyenler azınlıkta değil, bunun için çeşitli hesaplardan paylaşımda bulunulsa bile kolayca sıyrılmak mümkün.

Twitter’dan sonra fenomenlik yarışının da devam ettiği uygulama, takipçi sayısını artırmak kendini takip edilen yapmak önemli bir o

lgu. Paylaşılan fotoğraflar, organizasyonlar kendine ait bir kitle yaratmak için kısıtlı bir durum bile olsa; yaratıcılık sınır tanımıyor burada bunu görmek gerçekten mümkün.

Kendi dünyasının yıldızı olanlar ise mutlu, bu da ayrı bir kariyer gibi. Instagram için hem bir netice hem de onu daha da ileriye taşıyabilecek, ihtiyaçların belirlenebilmesi ve giderilmesinde yardımcı bir durum. Her aşamada gelişime ihtiyaç duyan bu uygulama bir şeyler düşünmüş olmalı ki yeni gelişmeler kapıda haberleri gelmeye başladı.

Neler değişecek

Hikayeler özelliğinin eklenmesi bu değişimin parçası sayılabilir, farklı tematik formatlarla beraber değişikliklerinin geleceğinin habercisi adeta. Fotoğrafları birleştirebilir, videolar çekebilir, hatta bunlarla oynayarak bumerang yapabiliriz.

Instagram bu yenilikleri yaparken fazla rağbet

görmeyen diğer uygulamaları da ve ara yüzleri de kaldıracağını bildirdi. Aslında uygulamanın kullanımı açısından mantıklı olabilir. Sade ve anlaşılır kalması kullanımındaki rahatlıktan ödün vermemesi kullanıcıların da hoşuna gidecektir.

Hikâye özelliği ile başlayan bu yenilikler tahminen yer bildirimlerinin kaldırılması ile devam edecek.  Yüklediğiniz fotoğrafların yerinin bilgisini kendi fotoğraflarımızda görebilecekken arkadaşlarımızın ve takibimizdekiler için bu geçerli olmayacak.

Yine hikâyeler özelliğinden devam ederek keşfet özelliğinde önceden kişiler üzerinden giderken şimdi yerler ve hastag kullanarak belirttiklerimizi de keşfette bulabileceğiz.

Kaynak

Yapılan ve yapılacak değişiklikler ile ilgili açıklamalar Instagram resmi sayfasından bildirilirken yeni açıklamalarında gelmesi an meselesi.  Keşfet ve hikâyeler özelliğini birçok kullanıcı aktif olarak kullanırken, tüketici yönümüzle beraber eskimeye bile başladığı söylenebilir.

Tüm sosyal medya uygulamaları gibi İnstagram’dan da bambaşka bir farkındalık yapacak bir yenilik bekliyoruz.

Honor 7S Akıllı Telefonu A101’e Geliyor
Nubia Z20 İçin Geri Sayım Başladı
Xiaomi Mi A2 Modeline Yeni Bir Güncelleme Sunuldu
Huawei, Apple ve Samsung Arasındaki Savaş Nasıl Gidiyor? İşte Son Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)