Instagram’ı Bilgisayar Üzerinden Kullanmak İsteyenler Dikkat!

Fahri Gün 21 Oca 2019 İnternet 396  0

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ı masaüstü üzerinden de yaygın olarak kullanmak isteyen pek çok kullanıcı var. Hazırladığımız yeni makalemiz tam da onlara yönelik.

Instagram uygulaması mobil platform düşünülerek hazırlanmış bir uygulama olsada aynı zamanda PC üzerinden de rahatlıkla kullanılabilmekte. Bunun için ilk olarak Instagram Windows uygulamasını edinebileceğinizden bahsedelim. Pek çok kişi Instagram’ın yalnızca mobil uygulamasının bulunduğunu dşüünür ancak bu yanlıştır.

Windows Mağaza aracılığıyla Instagram keyfi

Windows Mağaza üzerinde yer alan Instagram uygulamasını Windows 10 cihazınıza kurabilirsiniz. Böylece beğenileri görebilir, fotoğrafları beğenebilir, yorum yapabilir, kullanıcıları arayıp takip edebilir, içeriklerinizi silip profilinizi düzenleyebilirsiniz. Ancak bu uygulamada şu an için maalesef fotoğraf yükleme gibi bir imkan bulunmamaktadır. Instagram Windows uygulamasında hikaye yükleyebildiğinizi belirtelim. Aynı zamanda takip ettiğiniz kullanıcıların hikayelerini de izleyebilirsiniz. Yine de fotoğraf yükleyemiyor olmak uygulamanın önemli eksikliklerinden biri.

Üçüncü parti uygulamalar

Eğer Instagram’ı bilgisayarda daha aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız o halde üçüncü parti Instagram uygulamalarına bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Geliştirilen Instagram uygulamalarıyla fotoğraf yükleme özelliği bile sunulmaktadır.

Android emülatör ile tam anlamıyla Instagram keyfi!

Bir diğer önerimiz ise Android emülatör aracılığıyla Instagram kullanmak. Instagram’ın tüm özelliklerinden yararlanabilmek için bilgisayarınıza bir Android emülatörü yükleyin ve Instagram uygulamasını indirin. Böylece Insagram’dan tam anlamıyla faydalanabilirsiniz.

Instagram masaüstü web sürümü

Eğer bilgisayarınıza Instagram uygulaması yüklemeden Instagram kullanmak istiyorsanız o halde web sürümünü deneyebilirsiniz. Ancak Instagram web sürümü masaüstü için gerçekten de çok kısıtlı. Fakat yine de son zamanlarda pek çok özelliğin web sürüm üzerinde de kullanılmaya başlandığını belirtelim.
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)