Instagram’da Hikayelerde Bağlantı Özelliğini Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 17 Haz 2019 İnternet 122  0

Özellikle fotoğraf paylaşımları hususunda bir hayli popüler olan Instagram sosyal medya uygulamasında hikayeler özelliğinde bağlantı niteiğinin kullanımı hususunda yeni bazı bilgiler veriyoruz.


Instagram’da bulunan hikayeler özelliği markalarca ürün tanıtımları ve benzeri amaçlar amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Instagram üzerinde hikayelerde bağlantı özelliğini kullanabilmek için ik olarak bazı özelliklerin taşınması gerekiyor. Eğer zaten şartları karşılıyorsanız ancak hala özelliği kullanamıyorsanız o halde Instagram destek ekibi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Başlıca şartlar


Instagram üzerinde yukarı kaydırma özelliği ile hikayelerinize bağlantı da verebiliyorsunuz. Ancak bunun için hesabınızın bir işletme hesabı olması gerekmektedir. Aynı zamanda hesabınızın belli bir takipçi sayısına ulaşmış olması ve erişim oranının yüksek olması bir hayli önemlidir.

İşlem oldukça basit


İşlem için ilk olarak Instagram uygulamasını açıp Hikayeler bölümüne geçiş yapın. Daha sonra hikayeye ekleyeceğiniz fotoğrafı ve videoyu belirleyip sağ üst kısımda bulunan tutturgaç simgesinin üzerine tıklayın. Daha önce kopyalamış olduğunuz bağlantıyı yapıştırınız.
Etiketler:
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)