Instagram’da DM Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 09 Mar 2020 İnternet 242  0

Sosyal medya platformlarından Instagram’da direkt mesaj özelliğinin nasıl kapatılabileceğine değiniyoruz. İşte detaylar…

Instagram günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya ağlarından biri. Her geçen gün daha da fazla kullanıcıya erişiyor. Özellikle genç kitle tarafından yoğun olarak kullanılan Instagram, bunu biraz da Facebook’un eski gücünü kaybetmesine borçlu.

DM kapatma

Instagram’a direkt mesaj özelliği diğer uygulamalardan biraz sonra geldi. Ancak uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden de biri olmayı başardı. Yine de direkt mesaj özelliğini kullanmak istemeyen kullanıcılara Instagram DM fonksiyonunu kapatma imkanı sunuluyor. Bunun nasıl yapıldığına gelin bir bakalım; İlk olarak Instagram profil sayfanıza girin. Üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın. Açılan menüden Ayarlar kısmına giriş yapıp Doğrudan Mesajlar seçeneğine tıklayın. Mesaj İstekleri ve Mesajlar için Kapalı komutunu verin.

Bu Kadar!

Böylece artık çevrenizden Instagram üzerinden mesaj almayacaksınız.Söz konusu özelliği tekrar aktif etmek isterseniz yukarıda bahsettiğimiz bölümden yapabilirsiniz.
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi
YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi
Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)