Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 21 Haz 2021 İnternet 401  0

Instagram gibi platformlarda oldukça tercih edilen SFS terimi hakkında bilgiler veriyoruz, işte SFS hakkında bilmeniz gerekenler…

Sosyal medya gücünün artması ile birlikte etkileşim kavramının etkisi de artmış durumda olup, son zamanlarda Instagram platformunda epey tercih edilen terimlerden biri de SFS oldu. Kullanıcılar SFS gibi akitvitelere yönelmekte olup, bu kapsamda başka kullanıcılarla iş birliğine girerek hesaplarını daha geniş kitlelere duyurmak istiyorlar.

SFS teriminin açılımı İngilizce “Shoutout For Shoutout”  kavramı olmakla, Instagram profillerinin karşılıklı olarak hikayelerde paylaşılması anlamına gelmekte olup, böylece etkileşim artarak beğeni ve yorumlar da artmaya başlar. SFS yöntemini ünlü kişiler de sıklıkla tercih etmekte olup, özellikle bir markanın reklamını yapacakları zaman uyguluyorlar. Böylece iyi bir reklam geliri elde ediliyor. Ancak bu denli reklamlar yapabilmek için güçlü kitleye sahip bir sayfanızın olması gerekiyor.

SFS yöntemi ülkemizde de yaygın olarak kullanılmakta olup, SFS yapabilmek için seçeceğiniz Instagram hesabının kendi hesabınız ile aynı seviyede beğeni, yorum, takipçi gibi etkileşimlere sahip olmasına özen gösterin çünkü kendi hesabınızdan daha yüksek profilli hesaplar ile SFS yapma isteğiniz olduğu zaman bunu karşı taraf kabul etmez. Aynızamanda hesabınızın ve karşı hesabın güvenilir olması gerekmekte olup, bu tanımlara uygun bir kullanıcı iseniz diğer kullanıcılar ile iletişime geçerek SFS işlemi yapabilirsiniz.  SFS isteği kabul edildiğinde diğer kullanıcının profilinin ekran görüntüsünü alıp hikayenizde paylaşın. Böylece her iki tarafın takipçileri hikayelerde paylaşılan profilleri görerek takip ve beğenide bulunabilir.

Etiketler:
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)