Instagram Reels Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 06 Ağu 2020 İnternet 577  0

Hazırladığımız yeni içeriğimizde Instagram Reels servisinin ne olduğundan , fonksiyonlardan , nasıl Reels videosu yayınlanacağından bahsediyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzde Facebook şirketinin ipleri elinde tuttuğu büyük bir sosyal mecra olan Instagram, artık Reels isimli ek bir servis ile karşımıza çıktı. Peki bir süredir konuşulan Instagram Reels nedir ve nasıl kullanılmaktadır? Haydi bir bakalım!

Instagram Reels Nedir?

Reels, kullanıcılara kısa videolar çekip yayınlayabilecekleri bir alan sunan sosyal medya servisidir. Instagram Reels ile kullanıcılar 15 saniye limitli videolar oluşturup yükleyebiliyor. Bu servis tıpkı Vine, TikTok gibi bir mantıkla işliyor ve TikTok’a doğrudan rakip olarak geldiği düşünülüyor. Instagram daha önce de Snapchat üzerinde kullanılan ve popülerleşen Hikayeler özelliğini aynen Instagram içerisine dahil etmişti. Bu kez de TikTok’ta bulunan kısa videolardan oluşan ana sayfa yapısını ve keşfetme özelliğini Reels ismiyle kendi uygulamasına uyarlamış oldu.

Reels videosu nasıl kaydediliyor ?

Instagram Reels üzerinde 15 saniye limitli bir video kaydedip göndermek için ilk olarak Instagram uygulaması içerisinde Hikaye oluşturma bölümünü açıyorsunuz ve ekranın alt kısmında yer alan kaydırmalı menüden Reelse gelip kaydettiğiniz veya galeriden seçmiş olduğunuz video üzerine isterseniz müzik veya arka plan sesi dahil edebiliyorsunuz. Sonrasında da Paylaş butonuna dokunarak yayınlıyorsunuz.

Gönderiler kullanıcıların nasıl karşısına çıkıyor?

Paylaşılan Reels videoları diğer kullanıcıların ana ekranlarındaki gönderiler arasına gelmektedir ve Instagram’ın Keşfet bölümünde de karşılarına çıkmaktadır. Bu bağlamda Instagram kullanıcılarının artık TikTok kullanmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Bunda başarılı olup olamaycağını ise zaman gösterecek.
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)