Instagram hikayeler

Instagram Hikayeler için Yeni Bir Güncelleme Geldi

ibrahim KIZILIRMAK 07 Tem 2017 İnternet 534  0

Sadece sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olması değil bunun yanı sıra kullanıcılara sunduğu farklı yapıyla da dikkat çeken Instagram adeta şekil değiştiriyor. Uygulamanın ilk halinden bu yana değişimini düşünecek olursak artık çok daha eğlenceli ve çok daha etkin özelliklere sahip olan bir uygulamayla karşı karşıya kaldığımızı söyleyebiliriz. Bu şekilde günden güne gelişen Instagram uygulaması son olarak ise hikayeler bölümüyle öne çıkmaya başladı. Snapchat uygulamasından alınan bir bölüm olmasına karşın Instagram’ın kendi yorumunu kattığı Instagram hikayeler özelliği, bir anda uygulamanın en sevilen özelliklerinden de biri oldu. Yayınlandığı andan bu yana çeşitli geliştirmeler alan bölümün son olarak bugün yeni bir güncellemesi daha duyuruldu. Instagram hikayeler güncellemesine yakından bakalım.

Instagram Hikayeler Ekran Görüntüsü Bildirimi

Instagram hikayeler bölümüne gelen yeni güncellemeyle beraber uygulamaya ilk olarak anlık cevap hikayeleri oluşturma özelliği eklendi. Şöyle ki bir arkadaşınızın hikayelerini görüntülerken isterseniz anında arkadaşlarınızın hikayelerine cevap olarak görüntüler oluşturup görüntülü olarak, anında cevaplar oluşturabiliyorsunuz. Görüntülerle oluşturduğunu cevaplar ise yeni bir kullanımı ortaya çıkarmış olacak. Daha önce direk mesaj bölümünde kullanılan sistemlere benzer bir şekilde kullanılacak olan yeni teknoloji, Instagram hikayeler etkinliğini de bir hayli arttırmış olacak. Şimdiden uygulamanın çok daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayan güncellemelerinin getirdiği yeniliklerde bunlarla sınırlı değil.

Instagram hikayeler

Bunun dışında artık Instagram hikayeler kısmında da kullanıcıların paylaşımlarının ekran görüntüleri alınacak olursa, kullanıcılara anında bildirim gönderilecek. Daha önce direk mesajların ekran görüntüsü alındığında uyarı amaçlı olarak kullanıcılara gösterilen bildirimler artık, hikayeler kısmında da gösterilecek.

Bu şekilde kullanıcıların hikayeler paylaşımlarını bir nevi takip etmeleri sağlanacak. Oldukça kullanışlı yeni bir özellik olarak gösterilen bildirim özelliğinin kullanılması ilk etapta kullanıcıları tedirgin edebilir. Fakat Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre bildirim gösterme özelliğinin tam anlamıyla bir haber verme sistemi olarak kullanılacağı belirtiliyor. Yeni güncellemenin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise merak ediliyor.

Google Chrome’da Bilgi Kutucuğunu Kapatma Yöntemi
Microsoft Office Şifreleme Niteliklerinin Tarihi
Amazon Hediye Kartı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnternetten İhbar Başvurusu Yapmakla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)